ПОДІЛИТИСЯ

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про кримінальну відповідальність за співпрацю з Росією (колабораціонізм). 03.03.2022 року парламент ухвалив законопроєкт 5101, який забороняє поширювати пропаганду держави-агресора. Партії, громадські чи релігійні об’єднання, медіа, в діях яких суд встановить поширення російської пропаганди, підлягають ліквідації.

ЩО ОХОПЛЮЄ КОЛАБОРАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ?

Публічне заперечення громадянином України здійснення збройної агресії проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України.

 1. Добровільне зайняття громадянином України посади, не пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
 2. Здійснення громадянином України пропаганди у навчальних закладах, незалежно від типів та форм власності, з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України, а також дії громадян України, спрямовані на впровадження освітніх стандартів держави-агресора у таких навчальних закладах.
 3. Передача матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням, створеним на тимчасово окупованій території, та/або збройним чи воєнізованим формуванням держави-агресора, та/або провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, в тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
 4. Добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно- господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, в тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, або добровільне обрання до таких органів, а також участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території, або публічні заклики до проведення таких незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території.
 5. Організація та проведення заходів політичного характеру та/або здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та/або його окупаційною адміністрацією, спрямованих на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації чи збройних формувань та/або уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України, за відсутності ознак державної зради, активна участь у таких заходах.
 6. Добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території, а також добровільна участь громадянина України в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, створених на тимчасово окупованій території, та/або в збройних формуваннях держави-агресора чи надання таким формуванням допомоги у веденні бойових дій проти Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

 В ЯКИХ ФОРМАХ МОЖЕ ЗДІЙСНЮВАТИСЯ КОЛАБОРАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ?

 Звернення до невизначеного кола осіб через мережу Інтернет або ЗМІ.

 1. Проведення зборів, мітингів, демонстрацій, круглих столів або з’їздів.
 2. Збирання, використання, одержання та зберігання інформації.

ЯКЕ ПОКАРАННЯ ПЕРЕДБАЧЕНЕ ЗА КОЛАБОРАЦІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ?

Позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років (управлінська та правоохоронна діяльність, місцеве самоврядування).

 1. Виправні роботи на строк до двох років або арешт на строк до шести місяців в залежності від ступеня тяжкості вчинених кримінальних правопорушень.
 2. Штраф до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та конфіскація майна за колабораційну діяльність, пов’язану з передачею майна або матеріальних ресурсів.
 3. Позбавлення волі на строк від трьох років до довічного позбавлення волі за колабораційну діяльність, яка призвела до загибелі людей та інших тяжких наслідків.

аналітик Правозахисної Групи “СІЧ” Віктор Філатов.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут