• +38 (068) 762 00 09
  • pgsichdnipro@gmail.com

«Правозахисна група «СІЧ»

Моніторинги місць несвободи

З першого дня створення Правозахисна група СІЧ надає правові консультації та юридичний супровід громадянам, які перебувають під вартою та в місцях несвободи, зокрема, особам, які стали жертвами катувань та жорстокого поводження.

З 2019 року наша організація бере активну участь у моніторингах дотримання прав ув’язнених в ізоляторах тимчасового тримання та установах відбування покарань. Також ми привертаємо увагу громадського до порушень прав людини у місцях несвободи та створюємо рекомендації для керівників установ виконання поранень та профільних Міністерств.

Наші фахівці також працюють моніторами у складі Національного превентивного механізму, фіксуючи порушення у в’язницях, ізоляторах тимчасового тримання та закладах соціальної сфери – психоневрологічних інтернатах, дитячих будинках, центрах соціально-психологічної реабілітації, тощо.  У 2019 році Правозахисна Група СІЧ підписала Меморандум з Офісом уповноваженого Президента із захисту прав людини для налагодження співпраці у захисті прав засуджених. За результатами моніторингів складаються звіти та рекомендації.

З 2019, в рамках проектної діяльності, Правозахисна група СІЧ надала правову допомогу понад 120 жертвам катувань та жорстокого поводження, а також провела понад півсотні моніторингових візитів до місць несвободи попри перешкоди, пов’язані з пандемією COVID 2019. Також спільно з партнерами ми проводимо всеукраїнські конференції щодо протидії катуванням в Україні та навчальні тренінги для фахівців.

Правова допомога