• +38 (068) 762 00 09
  • pgsichdnipro@gmail.com

Проекти «Правозахисна група «СІЧ»

НЕZЛАМНІ: «Мурка»

Анна Іллющенкова – колишня медсестра батальйону «Донбас». Потрапила в полон бойовиків важко пораненою. Вижила.

Після тривалого лікування та реабілітації, реалізує проєкт психологічної сімейної допомоги в Одесі.

НЕZЛАМНІ: Анна "Гуцулка"

Анна Сергеєва – потрапила в полон у 2014 за активну проукраїнську позицію. Після визволення, пройшла безліч випробувань працевлаштуванням, житлом та фінансовими труднощами.

Створила творче об’єднання з реабілітації переселенців за допомогою арт-терапії.

Українське прифронтове місто "Нью-Йорк"

Нью-Йорк розташований лише за п’ять кілометрів від лінії фронту, яка розділила великий промисловий регіон Донецька після конфлікту 2014 року.

У 1951 році радянська влада перейменувала місто в Новогродівку, але його історичну назву повернули лише восени 2021 року після того, як молоді активісти успішно пролобіювали парламент.

Правдоборці І Сергій Бойко

У другому випуску проєкту “Правдоборці" учасник АТО Сергій Бойко розповів про інцидент у маршрутці, коли його разом з родиною відмовились везти, попри наявність посвідчення учасника бойових дій.

Особиста образа переросла у відстоювання прав – Сергій створив прецедент в Україні. Тепер алгоритмом дій, які вчинив Бойко разом з правозахисниками доступний й іншим учасникам бойових дій.

Невидимі діти війни 1

Невидимі діти війни (2021) – це цикл з трьох коротких соціальних роликів на підтримку дітей, постраждалих від збройного конфлікту. Всього в Україні такий статус мають понад 69 000 дітей. Ролики стали частиною адвокаційної кампанії, яка привертає увагу до необхідності державного захисту таких дітей: реабілітації, адаптації та інтеграції.

Невидимі діти війни 2

Невидимі діти війни (2021) – це цикл з трьох коротких соціальних роликів на підтримку дітей, постраждалих від збройного конфлікту. Всього в Україні такий статус мають понад 69 000 дітей. Ролики стали частиною адвокаційної кампанії, яка привертає увагу до необхідності державного захисту таких дітей: реабілітації, адаптації та інтеграції.

«Неzламні»

У 2019-му цикл документальних фільмів «Неzламні» став частиною адвокаційної кампанії на захист полонених. Історії героїнь дали голос понад 3500 цивільним заручникам та полоненим в Україні. Фільм був з успіхом представлений в Україні, Литві, Великобританії, Ірландії, Грузії, Латвії та США, транслювався на всеукраїнському телеканалі та привернув увагу до соціальної незахищеності полонених.

«Правдоборці»

У 2021 документальний цикл «Правдоборці» переміг у Конкурсі «Створюй з Суспільним». Це надихаючі історії дніпрян, які кинули виклик системі у боротьбі за свої законні права. Усі герої – з числа постраждалих від збройної агресії: ветерани, ВПО, колишні полонені, цивільні.
Проєкт «Правдоборці» стартував на всіх регіональних каналах Суспільного Мовника.

«Мандрівка у край затоплених Січей»

У 2018 році був створений документальний фільм «Мандрівка у край затоплених Січей». Метафільму: розвіяти радянські міфи про епоху українського козацтва. Правозахисна Група «СІЧ» першою провела зйомки затоплених Січей і показала свідоме знищення радянською владою самобутньої історії України.

«Військовополонені»

У 2018 році наш документальний короткометражний фільм «Полонені» привернув увагу до проблеми ресоціалізації колишніх полонених та розповів про розвідника-добровольця Михайла Нігматулліна, який провів 171 день в полоні незаконних збройних формувань на тимчасово окупованій території.

Правова допомога

    English EN Ukrainian UK