Журналістська праця в умовах війни важка та небезпечна. Однак без неї неможливо уявити справжній масштаб трагедії, яка зараз відбувається в Україні, неможливо донести світу правду і зробити висновки з важких історичних уроків.
22 червня у австрійському Граці відбувся захід, приурочений до закриття виставки “Люди на війні. Документальні фотографії з України" під час якої виступили доценти провідних українських вузів – Українського національного університету ім.Тараса Шевченка та Харківського юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. Говорили про українську ідентичність та самовіддану боротьбу українців, які сьогодні захищають не лише Україну, а й усю Європу.
Організатор виставки – Українське студентське товариство «Січ» у співпраці з Українською асоціацією професійних фотографів.
Також до заходу долучилась виконавча директорка Правозахисної Групи “СІЧ" Ольга Волинська, яка нагадала міжнародній спільноті про воєнні злочини Росії та розповіла про українських журналістів, які ризикуючи життям, висвітлюють кричущі факти російської військової агресії:
“За право знати факти про воєнні злочини агресора журналісти в Україні сьогодні віддають свої життя. Від початку повномасштабного вторгнення загинули щонайменше 32 українських та міжнародних журналістів. За майже чотири місяці повномасштабної війни Росія скоїла щонайменше 300 злочинів проти журналістів в Україні. Такі дані Інституту масової інформації. Журналістів викрадають та захоплюють у полон. До них застосовують тортури та жорстоке поводження лише за те, що вони розповідають світові правду!».
Зараз росіяни коять ще більш масштабні злочини проти журналістів, аніж на початку війни, у 2014. Це – обстріли редакцій, погрози, переслідування журналістів, захоплення телевеж, хакерські атаки на сайти українських медіа, вимкнення українського мовлення, викрадення та катування.
Крім того, понад 100 регіональних медіа змушені були припинити роботу через погрози з боку російських військових, захоплення редакцій та неможливість працювати в умовах тимчасової окупації.
Ми розпочали ініціативу з надання правової допомоги «Захист громадських активістів та журналістів в умовах воєнного часу» для:
громадських активістів, правозахисників, журналістів, блогерів та їхніх сімей, які постраждали від військових дій РФ;
військових журналістів, які працюють на території активних бойових дій.
Ми пропонуємо:
правові інструменти захисту, алгоритми та стратегії.
юридичнe допомогe у вигляді індивідуальних правових консультацій та вторинна допомога (складання документів на користь постраждалих, написання скарг, судових позовів)
документування фактів порушення прав людини.
інформаційну підтримку.
Ви або ваші знайомі потребуєте такої допомоги – зв’яжіться з нами: +380 95 903 3361
pgsichdnipro@gmail.com
Віримо в нашу Перемогу! Разом наближаємо її!