У 2018 році хлопець на ім’я… Олександр (ім’я змінено), скоїв злочин та потрапив до СІЗО м. Маріуполя чекати вироку суду. Під час чергового медобстеження у СІЗО в Олександра вперше діагностували туберкульоз. Тоді спільними зусиллями громадських організацій, представників офісу омбудсмена та наших юристів вдалось його видобути з-за грат та помістити на лікування до спеціалізованого закладу. Після того, як Олександра звільнили з установи виконання покарань за станом здоров’я, чоловік почав отримувати необхідне лікування в КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об’єднання «Фтизіатрія» та його самопочуття покращилось. Однак, залишилося невирішеними питання з отриманням пенсії по інвалідності.
Більш детально ми писали про це ми писали в попередній статті.
Знаходячись в колонії, Олександр встиг переоформити групу інвалідності з II на I, а згідно із нормами законодавства, щоб пенсія по інвалідності була призначена від дня її встановлення, заяву на призначення слід було подати до управління Пенсійного фонду не пізніше трьох місяців із дня встановлення інвалідності. Умови подачі документів начебто прості, зрозумілі і не мають викликати додаткових питань. Заява про призначення, перерахунок пенсії, поновлення, переведення з одного виду пенсії може подаватися заявником до територіального органу Пенсійного фонду через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб, особисто або через представника, повноваження якого підтверджено нотаріально (п.1.1. Порядку посвідчення заповітів і довіреностей 22-1).
Окрім цього, згідно з даним Порядком, посвідчувати заповіти і довіреності, що прирівнюються до нотаріально посвідчених, мають право головні лікарі, їх заступники з медичної частини або чергові лікарі лікарень, госпіталів, інших стаціонарних закладів охорони здоров’я, начальники госпіталів, в яких особи перебувають на лікуванні. Саме такою можливістю скористувався Олександр, який на той момент знаходився на суворому ліжковому режимі, а строк його лікування міг тривати більше 6 місяців, саме тому самостійно приїхати до Пенсійного фонду він не міг.
Але все на практиці все виявилось доволі складно. По-перше, умовити нотаріуса приїхати до спеціалізованої медичної установи було непросто – ті, хто погоджувалися, просили за свої послуги не менше 3000 гривень, що було надто дорого для хворого. По-друге, довіреність, яку посвідчив головний лікар КП «Фтизіатрія», територіальний орган ПФ не визнав, вимагаючи лише нотаріально завіреної довіреності уповноваженого представника. Вирішувати питання залишалося тільки через скарги та в судовому порядку, а враховуючи те, що строк подачі документів обмежувався трьома місяцями, часу скаржитися та звертатися до суду не було і Олександр був вимушений самостійно приїхати до пенсійного фонду.
Присутність юристки приймальні під час подачі заяви прискорила процес – процедура зайняла лише 20 хвилин, але Олександр відчував себе у цей час вкрай жахливо: буквально лежачи в таксі зі страшенним болем від кожного руху.
Після цього були ще довгі перемовини з пенсійним фондом стосовно переведення пенсійної справи з одного відділення до іншого, оскільки місце реєстрації Олександра не у м. Дніпро.
Врешті решт, лише через 7 місяців тривалої боротьби Олександр отримав повну суму пенсійних виплат по інвалідності за всі місяці з моменту призначення першої групи інвалідності. В даний час чоловік потроху відновлюється, стан його здоров’я покращився та він вже може самостійно пересуватися квартирою.
Нагадуємо, що за правовою допомогою в межах проєкту «Юридичний захист людей, які живуть з ВІЛ, ТБ та представників уразливих до ВІЛ груп населення через надання комплексної юридичної допомоги» можна звернутися до фахівців приймальні за телефоном +380973833609 або написавши на електронну пошту pgsichdnipro@gmail.com.
#ЛЖВ #УГСПЛ #СтоВідсотківЖиття