12 жовтня відбулось спілкування з майбутніми журналістами в Університеті митної справи та фінансів та обговорення порушень прав людини в умовах збройних конфліктів й роль журналістів під час гібридних війн.
Студенти переглянули дві історії з циклу «Проти катувань», автором якого є ГО «Форпост» за сприяння ГО «Правозахисна Група «СІЧ».
Перший фільм «По той бік Ізоляції» розповідає про відомого журналіста та письменника Станіслава Асєєва, який 2,5 роки провів в полоні незаконних збройних формувань в окупованому Донецьку. Стаса звинуватили в екстремізмі та шпигунстві, хоча він всього лиш виконував свій професійний обов’язок та створював репортажі для відомих українських видань. Фільм покликаний привернути увагу до порушень прав людини на окупованих територіях України, зокрема, тортур та незаконних викрадень.
Другий фільм «Загратовані» – про відомого правозахисника Олега Цвілого, який особисто зіштовхнувся з тортурами в пенітенціарній системі, а нині захищає права ув’язнених в Україні. Фільм доводить, що тортури, як частина пострадянської системи, не можуть слугувати «інструментом» виправлення засуджених, а лише ламають та калічать.
Впевнені, що такі покази та дискусії корисні для студентів, бо за короткий час вони дізналися чимало про роботу правозахисників, зокрема, у документуванні воєнних злочинів, які відбуваються на окупованих територіях. Такі злочини не мають терміну давності, тож, відповідальність за них наступає в будь-якому випадку. В такій ситуації роль журналістів, як фіксаторів історичних подій, вкрай важлива.