До Правозахисної групи «СІЧ» у грудні 2021 року надійшла інформація про те, що засуджена Олена, яка перебувала в одній з установ виконання покарань, потребувала термінового операційного втручання й відповідного лікування в онкологічному закладі (ім’я змінено в цілях безпеки).
Відповідно до виписки із медичної карти від 18.10.2021 року, Олена потребує стаціонарного лікування в онкологічному закладі. Згідно листа Філії Центру охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України в Житомирській області від 16.02.2022 року, їй рекомендовано стаціонарне лікування в онкологічному закладі.
На момент звернення Олени, очевидною була тривала затримка майже на 4 місяці у наданні рекомендованої медичної допомоги.
Направити пацієнтку до закладу охорони здоров’я, в якому проводиться спеціалізоване протипухлинне лікування впродовж 10 днів (п. 3 Розділу ІІІ) – це необхідні, обов’язкові дії лікаря щодо лікування такого захворювання, відповідно до Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, затвердженого Наказом МОЗ від 02.04.2014 року № 236.
З метою термінового надання необхідної медичної допомоги, адвокатка Правозахисної групи «СІЧ» Марина Кіптіла витребувала копію медичної документації та підготовила клопотання до ЦОЗ ДКВС України щодо вжиття термінових заходів для направлення Олени на лікування.
У разі невжиття заходів, адвокатка планувала звернутись до ЄСПЛ для вжиття термінових заходів за Правилом 39.
В результаті професійних дій адвокатки-правозахисниці – Олену було направлено на лікування та проведено відповідне хірургічне втручання. Наразі, вона вже повернулася до установи відбування покарання після проведеного лікування.
«Охорона здоров'я забезпечується системною діяльністю державних та інших організацій, передбаченою законодавством України.
При цьому, відбування покарання в пенітенціарних установах не позбавляє особу права на охорону її здоров’я, не звужує та не обмежує її прав», – пояснює ситуацію адвокатка Марина Кіптіла.
Як завжди, наголошуємо: кожна людина має відстоювати свої права та не дозволяти їх порушувати.
Громадська приймальня Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ у Дніпрі працює на базі Правозахисної Групи “СIЧ" та надає консультації людям, що живуть з ВІЛ за
☎️телефоном: +38 093 454-40-54 (Telegram, Viber, WhatsApp)