До Міжнародного дня жертв насильницьких зникнень Правозахисна Група «СІЧ» за підтримки Дніпропетровської облдержадміністрації організувала засідання з метою обговорення проблемних питань соціально-правового захисту членів сімей зниклих безвісти.
Ми обговорили:
- механізми налагодження взаємодії між органами виконавчої влади, громадськими об’єднаннями та особами, які постраждали внаслідок збройного конфлікту;
- перспективи вирішення питань правового захисту членів родин зниклих безвісти, їх психологічної реабілітації та соціальної підтримки
- систематизацію шляхів вирішення основних проблемних питань, нововведень та змін в законодавстві.
«Комісія з пошуку безвісти зниклих на 7-й рік війни працює недосконало. А через неврегульованість норм люди не можуть отримати медичну реабілітацію та психологічну допомогу та переоформити пенсію по втраті годувальника. Законом встановлено, що члени сім’ї особи, зниклої безвісти, мають право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника з урахуванням певних особливостей, але існує інформація про чисельні відмови в оформленні цієї пенсії», – акцентувала юристка Правозахисної Групи «СІЧ» Юлія Полєхіна.
Тепер ми формуємо звернення до Дніпропетровської ОДА щодо сприяння отримання пенсій по втраті годувальника цивільних заручників та вирішення питання медичної реабілітації й психологічної допомоги родинам безвісти зниклих.
За весь час збройного конфлікту зниклими безвісти вважаються близько 5 тисяч українських військовослужбовців та цивільних громадян, а за час окупації в Криму зникли безвісти 45 осіб, доля 15 з них досі невідома.
Захист прав постраждалих від конфлікту здійснюється в рамках програми USAID Ukraine – USAID Україна «Права людини в дії», яка виконується УГСПЛ.
#ПерехіднеПравосуддя #TransitionalJustice #ЗбройнийКонфлікт #USAID_Ukraine #ПраваЛюдини #Права_людини_в_дії #CrimeaIsUkraine #КримЦеУкраїна #DonbasIsUkraine #ДонбасЦеУкраїна
#інформаційна_війна #гібрідні_війни
#УГСПЛ
#CІЧ_ДНІПРО