Чи знали ви що:
👩Переважна більшість жінок, які живуть з ВІЛ, перебувають у репродуктивному віці від 18 – до 45 р. Майже половина з них дізналися про свій статус під час вагітності. Ці жінки, як і раніше, страждають від дискримінації, упередження та стигми з боку працівників системи охорони здоров’я. (БО «Позитивні Жінки», 2016)
👩Жінки складають 70% осіб, яких зачепив збройний конфлікт, і 78 осіб, які живуть у зоні конфлікту. (Український центр соціальних реформ, 2014)
👩Рівень психічних розладів, включаючи посттравматичні розлади, депресію та тривогу – вищий серед жінок-ВПО, ніж чоловіків. (Київський міжнародний інститут соціології, 2017)
👩Деякі групи жінок потерпають від дискримінації не тільки за ознакою статі, але й через етнічну ідентичність, інвалідність, вік, переміщення внаслідок конфлікту, сексуальні орієнтацію та інші фактори. Вони часто невидимі для тих, хто ухвалює рішення.
От власне, чому так важливо знати це та захищати права жінок, які зіштовхуються з різними формами дискримінації, фахово. І таку роботу проводить сьогодні Правозахисна Група «СІЧ». Наша юристка Марина Киптилая відвідала дводенний тренінг від @Український Жіночий Фонд Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women’s Fund у Києві, щоб отримати знання з досвіду Європейського Суду з прав людини, адже комплексна навчальна програма для юристів завершиться кількаденною практикою у стінах Страсбурзького суду.
«Ми обговорювали нюанси юридичного захисту жінок та дівчат від різних проявів дискримінації. Говорили про поширені стереотипи та стигматизацію, і зокрема – як допомагати жінкам, які зіштовхнулися з домашнім насильством та потрапили у своєрідну «психологічну пастку». В нас була можливість попрактикуватися: скласти заяви до Європейського суду та перевірити, чи правильні наші припущення щодо його рішень у кейсах подібного роду . Можна не сумніватись, що цей досвід не буде залежуватися і знайде застосування у нашій практиці», – розповіла Марина Киптилая.
Нагадаємо, телефон ГО «Правозахисна група «СІЧ»: 068 762 00 09, 095 903 33 61.
Телефон гарячої лінії з правової підтримки ЛЖВ:
097 383 36 09