ПОДІЛИТИСЯ

Після модульного містечка – у соціальний гуртожиток: як живеться вимушеним переселенцям Павлограду? Юристи Громадської приймальні УГСПЛ на базі Правозахисної групи «СІЧ» вирішили перевірити це на власні очі.

Ми уже розповідали про довгі перипетії, коли переселенців модульного містечка спершу відмовлялися вселяти у гуртожиток, потім – довго не підключали електрику і навіть присилали чужі платіжки. Детальніше про це – в сюжеті СТБ – https://bit.ly/2BnY6WV

Тетяна Малєванець – матір сімох дітей, одиначка, звернулась за допомогою до наших юристів. З 2015-го родина мешкала у модульному містечку, але через різке підвищення платні за комуналку переїхала на зйомну квартиру. Лише за один зимовий місяць у модульному містечку їм приходили платіжки на 7-10 тисяч гривень, а за квартиру у Павлограді сім’я платила удвічі менше.

Зараз родину Тетяни та ще 15 сімей переселенців поселили у соціальний гуртожиток. Ми з’ясували, що умови проживання там набагато кращі, ніж у модульному містечку, а плата за проживання – значно нижча. Однак договір з переселенцями міська влада укладає лише на рік і люди бояться, що потім знову опиняться на вулиці.

«Щоб цього не сталося, ми вивчаємо умови договору з управлінням комунального господарства міськради. Нам обіцяють, що договори з переселенцями подовжать, але, оскільки до цього уже були непорозуміння, ми хочемо переконатись, що зловживань немає. Адже зараз тут живуть найбільш незахищені категорії переселенців: багатодітні родини, люди похилого віку та люди з інвалідністю», – прокоментувала юристка Ксения Онищенко.

На зустрічі також обговорили інші питання, які найбільше хвилюють переселенців, зокрема, отримання статусу дитини, яка постраждала від збройного конфлікту.

Захист прав ВПО здійснюється у рамках Програми USAID «Права людини в дії», яку впроваджує УГСПЛ.

#ВПО #модульне_містечко #Павлоград #гуртожиток #USAID #УГСПЛ #Дніпро #СІЧ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут