ПОДІЛИТИСЯ
Питання важке і відповідей на нього може бути безліч. З одного боку, соціум надзвичайно мало знає про те, що коїться за стінами в`язниць, а з іншого – чимало українців вважають, що їх не обходять проблеми злочинців.
Втім, право людини на гідне поводження та безпеку, незалежно від місця перебування, прописані в усіх міжнародних конвенціях, і повинні дотримуватися.
Саме цій темі і був присвячений круглий стіл 10 березня – «Про стан дотримання прав людини в місцях несвободи», ініційований Комітетом Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.
– До нас досить часто звертаються постраждалі, які повідомляють про катування в місцях несвободи і врешті зазнають тиск та залякування з боку співробітників установ. Також ми знаємо про порушення права на дотримання заходів особистої безпеки після повідомлення про тортури. Під час зустрічі нам вдалося налагодити співпрацю з відповідними органами державної влади, щоб обговорити заходи реагування на такі ситуації, які принижують людську гідність і взагалі загрожують життю людини, – коментує адвокат Правозахисної Групи «СІЧ» Марина Киптилая
Серед інших проблем також торкнулися надання медичної допомоги у місцях несвободи,
незабезпечення ув’язнених мінімальною площею та розслідування фактів катувань у місцях несвободи, зокрема, у Бердянській виправній колонії №77.
Про останнє говорили з очільником Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях щодо катувань та інших порушень прав людини з боку правоохоронних органів Генеральної прокуратури України Юрієм Бєлоусовим.
Саме він має організувати здійснення процесуального керівництва щодо розслідування кримінальних проваджень відносно посадових осіб Бердянської виправної колонії.
Переглянути відео круглого столу можна тут:

“Боротьба з жорстоким, нелюдським, або принижуючим гідність поводженням чи покаранням і тортурами в Україні, комплексний та міжгалузевий підхід» за підтримки Євросоюзу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут