Про це ми говорили сьогодні під час дискусії з екозахисниками.
«Ми хотіли показати, що громадські організації і активісти мають реальні інструменти впливу на владу. Наприклад, чернігівські активісти успішно захищають від знищення дерева, а дніпровська організація SaveDnipro створила Saveecobot, який повідомляє про рівень екологічної небезпеки і змушує владу реагувати» – розповідає Наталія Кожина, координаторка ГО ПГ СІЧ.
Учасники розповіли, якими національними та міжнародними документами та ресурсами активіст може себе захистити, як вибудовувати стосунки з місцевими чиновниками. Своїми прикладами активісти показали, як можна нести реальні позитивні зміни.
За свого боку, командою СІЧі, ми продовжуємо надавати менторську та юридичну підтримку громадським активістам.
«Наприклад, вчора до нас звернулася активістка Дніпра і розповіла про те, як автомийка у їх районі зливає воду з миючими засобами просто у ставок. А це і небезпечні хімічні речовини та сполучення. Активісти звернулися у міськраду та ЗМІ, а вже сьогодні розповідає у захваті, що труба, якою зливалася використана вода, суха. Вже на початку тижня приїдуть журналісти, яким вони розкажуть розповість про те, як боролася з місцевими екологічними злочинцями. Вважаю, це хорошим досвідом і прикладом для інших містян – не мовчати, якщо у вас в районі відбувається очевидне порушення норм екобезпеки» – підвела підсумок Наталія Кожина.
Запис ефіру
https://www.facebook.com/pgsich/videos/710944076453379
#правалюдини #ЄвропейськийСоюз #екологічнабезпека #УГСПЛ