ПОДІЛИТИСЯ
[Best_Wordpress_Gallery id=”16″ gal_title=”All images”]

Проблема підтвердження трудового стажу для вказаних категорій осіб є достатньо поширеною. Для отримання пенсії військовослужбовцю, який має статус ВПО, необхідно звернутися до Управління пенсійного фонду за місцем фактичного проживання, що вказаний у Довідці внутрішньо переміщеної особи. Якщо військовослужбовець не може підтвердити наявність трудового стажу для нарахування пенсій у зв’язку з відсутністю запису в трудовій книжці, або відсутня сама трудова книжка, то підтвердження такого стажу відбувається наступним чином (Порядок, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1992 року за №637 «Підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній»):

1. За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

2. Час роботи осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на приватній власності та на виключно їхній праці, за період до травня 1993 року, а також час роботи осіб, які займаються веденням особистого селянського господарства, зараховується до трудового стажу за наявності довідки Пенсійного фонду України про сплату страхових внесків.

3. Для підтвердження військової служби, служби цивільного захисту, служби в органах державної безпеки, розвідувальних органах, Держспецзв’язку приймаються: військові квитки, довідки військових комісаріатів, військових частин і установ системи Міноборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Державної прикордонної служби, Державної кримінально-виконавчої служби, ДСНС, довідки архівних і військово-лікувальних установ.

4. За відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливості їх одержання у зв’язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі.

5. За відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут