ПОДІЛИТИСЯ

До  “Правозахисної Групи “СІЧ” доволі часто надходять звернення  від абітурієнтів з числа внутрішньо переміщених осіб,  молоді з ТОТ та осіб, які живуть на лінії розмежування, стосовно пільг та державних гарантій на отримання вищої освіти. 

У тому, які нові можливості з’явилися для цих категорій громадян і що гарантує держава у медіацентрі телеканалу «Відкритий» розбиралися програмна директорка Громадської приймальні УГСПЛ на базі Правозахисної Групи “СІЧ” Наталія Кожина та юристка приймальні Віталіна Серебрянська.

 Студенти з числа ВПО так само, як і інші студенти, мають право на бюджетне і контрактне навчання. Проте, для студентів з числа ВПО передбачені додаткові соціальні гарантії.  

 • Якщо ви вступили на контрактне навчання, можете скористатися своїм правом на безкоштовне отримання освіти і перевестися на бюджетну форму Для цього необхідно звернутися до адміністрації вашого ВНЗ з письмовою заявою у двох екземплярах для замовлення додаткового бюджетного місця для ВПО (п.14, Наказ №1274)
 • На отримання пільгових довгострокових кредитів для оплати навчання, про що обговорюється з вищим навчальним закладом під час укладання угоди (п.6, Наказ №1274, http://ru.osvita.ua/legislation/Vishya_osvita/9990/)
 • На отримання безоплатних підручників для навчання і доступу до безоплатного інтернету
 • Ви маєте право на безоплатне проживання в учнівських гуртожитках або отримання додаткової пільги на проживання у студентському гуртожитку
 • за Законом України про вищу освіту на безкоштовне проживання у гуртожитках до досягнення 23-річного віку
 • на безкоштовне проживання під час вступної кампанії у гуртожитках відповідного ВНЗ або професійно-технічного закладу.

 

 • на отримання щомісячної адресної допомоги для оплати проживання або для оплати комунальних послуг (для цього го треба звернутися з заявою до управління праці та соціального захисту населення)

 

 • на академічну або на соціальну стипендію (академічна стипендія призначається згідно до рейтингів, а от соціальна стипендія – ні). Однак, дві стипендії одразу ВПО отримати не зможете, а тому – маєте обрати одну з двох.

 

 • Щоб отримати соціальну стипендію необхідно звернутися до вашого навчального закладу з заявою про призначення соціальної стипендії (додати копії наступних документів – паспорт, ІНН, свідоцтво про народження, довідка про взяття на облік ВПО та студентський квиток).

 

Студенти та абітурієнти з числа ТОТ (Тимчасово окуповані території) та населених пунктів на лінії зіткнення:

29 квітня було затверджено новий Порядок прийому осіб з тимчасово окупованих територій до закладів вищої або фаховой передвищої освіти (наказ Міністерство освіти і науки України від 1 березня 2021 року № 271 за посиланням https://t1p.de/7qht).

Новий порядок передбачає можливість для осіб з тимчасово окупованих територій:

 • проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації;
 • отримання документа державного зразка про базову середню освіту або повну загальну середню освіту;
 • прийняття до закладів освіти для здобуття вищої або фахової передвищої освіти (на конкурсних засадах та в межах встановлених квот) за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (за вибором заявника);
 • прийняття до закладів освіти для здобуття професійної (професійно-технічної освіти);
 • подання до 5-ти заяв на різні спеціальності через один освітній центр;
 • заявники можуть звернутись до Центрів, у тому числі електронною поштою або іншими каналами зв’язку, визначеними Центрами, із зазначенням можливого терміну прибуття для отримання запрошення для проходження державної підсумкової атестації та/або участі у вступних випробуваннях.

Освітні центри, які організовують роботу зі вступниками з Криму та Донецької і Луганської областей, працюватимуть з 7 червня до 24 вересня 2021 року.

Порядок дозволить у повній мірі реалізувати право дітей з ТОТ та території населених пунктів на лінії зіткнення на освіту.

Кампанія за створення умов для реінтеграції дітей та молоді з ТОТ здійснюється в рамках програми USAID Ukraine – USAID Україна «Права людини в дії», яка виконується УГСПЛ.

Порядок прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної освіти осіб, які проживають на ТОТ АРК та міста Севастополя, ТОТ окремих районів Донецької та Луганської областей, території на лінії зіткнення за посиланням:

Переглянути відео пресової

https://www.facebook.com/1470839179839101/videos/4195061347219080

Бажаємо всім студентам успіхів у навчанні, активної позиції у захисті своїх прав, а якщо ви зіштовхнулися з проблемами під час вступу, ми допоможемо їх вирішити.

ТЕГИ:

#ПерехіднеПравосуддя #TransitionalJustice #ЗбройнийКонфлікт #USAID_Ukraine #ПраваЛюдини #Права_людини_в_дії #CrimeaIsUkraine #КримЦеУкраїна #DonbasIsUkraine #ДонбасЦеУкраїна

 

 

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут