ПОДІЛИТИСЯ
Дніпрянин Максим Сіденко через суд домігся компенсації за поранення, через яке отримав II групу інвалідності.
Максим дев’ятнадцятирічним хлопцем пішов добровольцем до батальону «Донбас» у 2014-му. Після двотижневої підготовки його відправили на передову та при штурмі міста Попасне він отримав тяжке поранення руки.
«Коли я з побратимом намагався врятувати товариша, мені сильно розірвало руку. В шпиталі сказали, що треба ампутувати. Я кричав, що не згоден і руку вдалося зберегти за півтора року реабілітації. Тоді мені компенсували поранення менш ніж за місяць», — розповідає Максим.
Після лікування Максим вступив до служби в Збройні сили. І вже у 2019-му, воюючи в «Айдарі», отримав друге поранення обох ніг. Згідно довідки МСЕК №231728 від 28.09.2020 йому було встановлено ІІ групу інвалідності, пов`язану із захистом Батьківщини. Проте, рішенням Комісії Міністерства оборони України №10648/7 від 12.02.2021 Максиму відмовили у виплаті одноразової грошової допомоги у зв`язку з тим, що зміна групи інвалідності відбулася понад дворічний термін після первинного встановлення інвалідності.
«Для оздоровлення мені потрібна відповідна реабілітація і на неї потрібні гроші. Це вища група інвалідності, зовсім інше поранення і я маю право на отримання цієї компенсації», —зазначає Максим.
Він вирішив боротися за своє право отримати виплату та завдяки допомозі юристки Правозахисної Групи «Січ» Віталії Серебрянської склав позов до суду.
«Ця відмова є протиправною, оскільки під час виконання військового обов`язку Максим отримав два поранення, які жодним чином між собою не пов`язані і отримані за різних обставин. Також при зміні групи інвалідності Максима змінилась ще й підстава її надання, а не тільки причина та група й змінились обставини отримання поранення. Саме тому Максим має право на виплату одноразової грошової допомоги», – обґрунтувала Віталія Серебрянська.
1 вересня 2021 року Дніпропетровський окружний адміністративний суд повністю задовольнив позов Максима до Міністерства оборони України: визнав протиправними дії Міністерства щодо відмови у виплаті одноразової грошової допомоги та зобов`язав призначити та виплатити допомогу у зв`язку із встановленням ІІ групи інвалідності, пов`язаної із захистом Батьківщини.
Максим радить всім ветеранам не мовчати, захищати свої права, звертатись до правозахисників і подавати до суду у разі проблем з отриманням компенсації.

Захист прав постраждалих від конфлікту здійснюється в рамках програми USAID Ukraine – USAID Україна «Права людини в дії», яка виконується УГСПЛ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут