Сьогодні про це у прес-центрі Телеканал Відкритий розповіли директор Правозахисної Групи “СІЧ” Dmytro Reva та менеджер з адвокації Громадська організація “Форпост” – Anton Moroz.
Страшні цифри. Щороку, за даними правозахисників, щонайменше 50 тисяч українців піддаються тортурам та жорстокому поводженню. У 2019-му Генпрокуратура направила до суду 164 кримінальні провадження за ст. 127 КК (Катування), однак реальних вироків за минулий рік було лише 17…
«Такі цифри говорять про те, що Україна не може впоратися з ефективним розслідуванням фактів катувань. Тому, спільно з ГО «Форпост» та Данським Інститутом проти катувань ми взяли на себе місію підготувати фахівців, які навчаться ефективному документуванню та розслідуванню фактів за стандартами Стамбульського Протоколу», – прокоментував директор Правозахисної Групи «СІЧ» Дмитро Рева.
Навчання для медиків, психологів, психотерапевтів, медекспертів, юристів, адвокатів, правозахисників, працівників державних органів та журналістів відбудеться на початку вересня і триватиме два тижні. Тренінг проведуть провідні експерти DIGNITY – Danish Institute Against Torture та Тбіліського державного медуніверситету. Навчання пройдуть близько ста фахівців, які працюють у сфері документування катувань та жорстокого поводження.
«Тренінги відбудуться в режимі онлайн, тож взяти участь в них матиме змогу кожен. Прямі трансляції будуть проводитися ввечері аби учасникам було зручно їх слухати. Окремо усі лекції будуть викладатися у записі аби ті, хто з якихось причин не зміг бути онлайн, переглянув їх та отримав необхідні знання»», – зазначив Антон Мороз.
Нагадаємо, що Україна взяла на себе міжнародні зобов’язання боротися з тортурами, ратифікувавши Конвенцію ООН проти катувань (1987 р). Однак і досі в закритих медзакладах, місцях несвободи, СІЗО, у дитячих притулках та геріатричних інтернатах процвітають катування та жорстоке поводження. А країні – катастрофічно не вистачає фахівців, які б уміли професійно документувати наслідки тортур, які ретельно приховуються та толеруються суспільством. Саме тому, подібне навчання сьогодні вкрай необхідне, вважають організатори.
Для реєстрації на тренінг переходьте за посиланням: https://sich-pravo.org/trening-z-medyko-yurydychnoyi-dokume…/
🔥Кількість місць обмежена!
*Матеріал підготовлено у рамках проєкту: «Боротьба з жорстоким, нелюдським, або принижуючим гідність поводженням чи покаранням і тортурами в Україні, комплексний та міжгалузевий підхід» за підтримки Євросоюзу. Авторська точка зору не обов’язково відображає офіційну точку зору ЄС.”