Анна – дружина загиблого десантника з Дніпра. Літак, у якому перебував її чоловік, розбився неподалік Луганська у червні 2014 року. До юристів УГСПЛ жінка звернулась нещодавно – попросила допомогти вирішити питання з призначенням пільги, що передбачена родинам загиблих учасників війни: Анна хотіла монетизувати виплату, але отримала відмову.
Справа у тому, що після загибелі військовослужбовця неповнолітня дочка Анни Еліна стала єдиною особою, яка мала право на такі виплати відповідно до закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Саме вона від початку отримала пільгу на оплату житлово-комунальних послуг. Право ж Анни місцеве управління праці та соціального захисту населення не визнавало. Причина – відсутність факту офіційного одруження.
“Спеціалісти управління стверджували, що мати не може здійснювати представництво інтересів дитини у цьому питанні”, – говорить Віталія Серебрянська, юристка УГСПЛ та ГО “ПГ “Січ”, яка й зайнялася справою.
Серебрянській вдалося довести право Анни отримувати виплати на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі. Адже вона – єдиний законний представник своєї малолітньої та неповнолітньої дитини, а згідно зі статтею 237 ЦК України, представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов’язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.
“Важливо розуміти, якщо у військовослужбовців, які загинули, є діти, які перебувають поза шлюбом, матері цих дітей мають право представляти інтереси цих дітей та отримувати пільги та соціальне забезпечення, які й інші члени родини”, – пояснює юристка УГСПЛ.
#ПерехіднеПравосуддя #TransitionalJustice #ВПО #переселенці #ЗбройнийКонфлікт #USAIDukraine #ПраваЛюдини #Права_людини_в_дії #CrimeaIsUkraine #КримЦеУкраїна #DonbasIsUkraine