«Знаю. Вмію. Захищаю». У Жовтих Водах відбувся тренінг з підвищення правової обізнаності для демобілізованих бійців, до якого долучилася і ГО «Правозахисна група «СІЧ». Тренінг відбувся форматі живої дискусії. Колишні військовослужбовці отримали відповіді на чимало болючих питань, зокрема: що робити якщо відмовляють у пільговому проїзді, які є підстави для поліпшення житлових умов, як отримати земельну ділянку, безкоштовні ліки, знижки на паливо і навіть безоплатне паркування. На актуальні запити відповідали юристи, правозахисники та представники органів місцевого самоврядування. Ще одне питання: як отримати обіцяну державою одноразову грошову допомогу? Про алгоритм дій розповів юрист Громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі Volodymyr Pletenko. За його словами, військомати часто безпідставно відмовляють родичам у виплаті разової грошової допомоги за поранення та смерть військовослужбовців під час військової служби:
– Військомати перевищують свої повноваження. Вони повинні лише приймати документи та відправляти їх на комісію при Міноборони. Замість цього військові комісари дають родичам письмову відмову. У таких випадках відстоювати справедливість доводиться у судах.
Всього у тренінгу взяли участь 30 екс-вояків. У процесі живої дискусії вони отримали конкретні рекомендації стосовно захисту своїх прав та процедури отримання державної допомоги.
*У рамках проекту «Зміцнення захисту прав та свобод внутрішньо переміщених та постраждалих від конфлікту осіб на Сході України» за підтримки Європейського Союзу.
[su_custom_gallery source=”media: 772,771,770,769,768,767″]