ПОДІЛИТИСЯ

КАРАТЕЛІ, ПЕНСІЙНІ ТУРИСТИ, БАНДЕРІВЦІ ТА МАЛОРОСИ – такі висловлювання дуже часто зустрічаються та на проросійських ресурсах

  • Що таке мова ворожнечі та свобода висловлювання у медіа в умовах гібридної війни?
  • Чи може бути обмежена свобода слова в умовах збройних конфліктів?
  • У чому полягає професійна роль журналістів в умовах конфлікту?
  • Як висловлювання можуть спонукати до дискримінації або насильства?

Про це сьогодні говорили з майбутніми юристами та журналістами «Університету  митної справи та фінансів» під час он-лайн дискусії за участю правозахисників та юристів ГО Правозахисна Група «СІЧ».

  • Про сутність права на свободу слова та особливості його інтерпретації, про правове регулювання свободи слова в Україні та про Закон України, який розробляється і має регулювати такі питання, і не тільки в умовах збройного конфлікту, розповіла Марина Кіптіла, адвокатка Правозахисна Група «СІЧ».
  • Віктор Філатов, аналітик ГО «Правозахисна група Січ» більше визначив зміст гібридної війни і її інформаційної складової, перелічив основні загрози і ризики для суспільства.
  • Ольга Волинська, виконавча директорка, приділила увагу темі інформаційної гігієни в умовах гібридної війни та принципам роботи журналістів, які мають не шкодити, а допомагати аудиторії об’єктивно бачити ту чи іншу подію.

Таке поняття як мова ворожнечі або «hate speech» сьогодні є  актуальним для світової спільноти і, в тому числі, для українського суспільства як ніколи. Адже військовий конфлікт, а по факту, агресія збоку сусідньої держави викликає неабиякі протиріччя у подачі інформації, в залежності до якого політичного табору відносяться джерела інформації. А це і певні групи, сторінки, акаунти та боти у соціальних мережах, які буквально за короткий проміжок можуть зіштовхнути людей гострою сутичкою та спровокувати конфлікти.

Саме тому, важливим напрямком у роботі зі студентами стає підвищення правової обізнаності та медіа грамотності, які дозволять їм у майбутньому  стати дійсно професіоналами, які будуть правильно працювати з інформацією.

#ПерехіднеПравосуддя #TransitionalJustice #ЗбройнийКонфлікт #USAID_Ukraine #ПраваЛюдини #Права_людини_в_дії #CrimeaIsUkraine #КримЦеУкраїна #DonbasIsUkraine #ДонбасЦеУкраїна #інформаційна_війна #гібрідні_війни #УГСПЛ #CІЧ_ДНІПРО

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут