Завтра 25 липня у прес-центрі Відкритий (вул.Старокозацька, 40) об 11:00 відбудеться прес-конференція «Що може запропонувати громада Дніпра та області жертвам збройного конфлікту?»
Учасники прес-конференції:
1. Наталья Кожина , координатор Громадської Приймальні УГСПЛ на базі ГО «Правозахисна група «СІЧ».
2. Bogdan Moysa , аналітик УГСПЛ, Програма “Права людини в дії”.
Впродовж травня та червня фахівці ГО «Правозахисна група «СІЧ» здійснити моніторинг системи реабілітаційних послуг на рівні громади – у Дніпрі та Дніпропетровській області. Ми провели опитування серед вимушених переселенців та учасників бойових дій, які мешкають в регіоні, щоб дізнатись, чи отримують вони медичну, соціальну та психологічну реабілітацію, які мають потреби та чи враховують їх на рівні місцевих громад. Одночасно ми направили запити на отримання публічної інформації до Дніпропетровської обласної держадміністрації та Дніпровської міськради.
Для нас стало справжньою несподіванкою, що місцеві ініціативи з формування системи реабілітації, яка б враховувала виклики, пов’язані з наслідками збройного конфлікту, в Дніпропетровській області відсутні взагалі, як і статистичні дані щодо ЦИВІЛЬНИХ осіб, які постраждали внаслідок військового конфлікту.
В Дніпропетровській області мешкає 71 627 вимушених переселенців, а у Дніпрі – 31 521. З 2014-го року ведеться загальний моніторинг кількості ВПО щодо надання їм медичної допомоги відповідно профілю захворювання за місцем реєстрації та взяття на облік, а от облік інформації про ВПО, у яких виявлені або загострились хвороби внаслідок конфлікту статистичними формами МОЗ не передбачені.
Попри це, лише за нашими даними щонайменше 13 осіб з опитаних 60-ти вимушених переселенців отримали психологічні травми, 14 – поранення, 7 – фізичні травми, 10 – контузії, а у 21 особи погіршилося здоров’я та були виявлені хронічні захворювання. Жоден з них не зміг довести зв’язок ушкодження свого здоров’я з військовими подіями на Сході, а 36 осіб взагалі не знають про можливість отримання реабілітаційних послуг.
Важливо, що в умовах децентралізації місцеві органи влади отримали набагато ширші повноваження, у тому числі, й бюджетні ресурси, щоб діяти в інтересах членів громад. А вимушені переселенці є частиною громади, яка не отримує належного захисту.
Більш повну інформацію про результати моніторингу та можливості реабілітації для вимушених переселенців та колишніх комбатантів – ми розповімо на прес-конференції.
#Права_людини_в_дії #ВПО #вимушені_переселенці #поранені#постраждалі #жертви_конфлікту #реабілітація #USAIDukraine #УГСПЛ#СІЧ