ПОДІЛИТИСЯ

Учасники бойових дій на Сході України судяться з місцевою владою через обмеження пільг на проїзд у зв’язку з посиленням карантину.

Наприклад, у Дніпрі нещодавнім рішення місцевої спецкомісії з техногенної безпеки, обмежили дію пільг на проїзд у громадському транспорті. За цим документом, через карантин пільговики можуть їздити безкоштовно тільки з 10:00 до 15:00. В інші години пільга не чинна.

Правозахисна Група «СІЧ» підтримує ініціативу міської ради щодо безпеки і турботи про містян, але скасування пільг «погодинно» є порушенням прав певної категорії громадян. Зокрема, військових, права яких ми захищаємо. Розбиратися з нагальним питанням почали разом з юристкою, Юлією Полєхіною, яка допомогла скласти і відправити до суду позовну заяву військовому з Дніпра.

У заяві юристка пояснює чому рішення є незаконним: воно порушує право позивача та суперечить нормам ч. 7 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». У позові зазначається, що військовий має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни – учасників бойових дій, зокрема – на безкоштовний проїзд у міському транспорті. Однак, неодноразово, з 24 березня 2021 року відбувалося порушення вимог Закону України “Про статус ветеранів, гарантії їх соціального захисту”, його позбавляли права на пільговий проїзд в міському транспорті. Таке рішення є незаконним та порушує його права.

 

«Ніяка комісія – міська, обласна тощо – не може взяти й перекреслити пільги, які людині гарантовані державою. У цьому протоколі вони посилаються на постанову Кабінету міністрів, але вона не містить ніде пункту про обмеження пільг. У нашому позові ми додавали ще вимогу про виплату моральної шкоди, бо для бійців щоденне відстоювання свого права на проїзд – це стрес. Вони не відчувають підтримки інших пасажирів. «Тобі що, шкода заплатити?», «Ти що – бомж?» – у маршрутках ще й не таке можна почути», – розповіла Юлія Полєхіна юристка Правозахисна Група “СIЧ”

Завантажити бланк адміністративного позову про визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень, протиправним та зобов’язання вчинити певні дії за лінком: http://surl.li/qayb Детальніше у матеріалі Радіо Свобода: https://cutt.ly/8cKc33n

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут