Міські чиновники Павлограду з січня не виділяють жодної копійки з бюджету на підтримку переселенців модульного містечка. Через це плата за проживання виросла втричі: з 500 грн. до 1450 грн. на місяць, за винятком дітей віком до 3 років. Тридцять три переселенці через різке підвищення уже покинули містечко.
Про це сьогодні на прес-конференції у медіа-центрі Відкритий розповіли самі вимушені переселенці та юристка Громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі Ксения Онищенко.
«У мою квартиру у Донецьку прямим влученням потрапив снаряд, все майно знищене, повертатись нікуди, а тепер нас з донькою ще й виживають з цього містечка!», – обурюється вимушена переселенка Анжеліка Філатова.
Зараз у містечку мешкає 261 переселенець, 62 з них – діти, 17 – люди з інвалідністю, 10 – матері-одиначки. Відтепер кожній родині в середньому доведеться платити від 3 тисяч гривень на місяць, що для переселенців є непосильним тягарем.
Наші юристи вважають дії чиновників грубим порушенням українського законодавства.
«Вони неправильно застосовують тарифи, адже для містечка, яке живе за рахунок електроенергії, є можливість встановити нижчі тарифи, поставити двофазові електролічильники. Місцева влада не робить геть нічого, щоб захистити цих людей, не використовує жодних можливостей, а лише посилається на відсутність коштів», – прокоментувала юристка Ксенія Онищенко.
Ми досі не отримали жодної відповіді на наші запити з боку посадовців Павлограду. Однак відомо, що за рішенням сесії міськради, цьогоріч планують виділити близько 656 тисяч гривень з бюджету – на утримання адміністрації та персоналу містечка. Коштів хоча б на часткову компенсацію оплати житлово-комунальних послуг, депутати не знайшли.
Захід відбувся у рамках програми USAID «Права людини в дії», яка проваджується Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ