Фахівчині Громадської приймальні Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ на базі ГО ПГ “СІЧ” Наталія Кожина та Юлія Полєхіна провели презентацію наробок УГСПЛ та власних напрацювань щодо просування принципів перехідного правосуддя та прав людини в Дніпровській академії неперервної освіти під час зустрічі з ректором академії Віктором Сиченко.
Для нас важливо поширювати цю інформацію серед викладачів академії та здобувачів освіти, серед яких зокрема, є держслужбовці та вчителі, тому що суспільство має зрозуміти важливість запровадження засад перехідного правосуддя, як моделі подолання збройного конфлікту, примирення, соціального діалогу та переслідування воєнних злочинців.
Завдяки інструментам перехідного правосуддя:
- можливо притягнути винних до відповідальності,
- відшкодувати постраждалим шкоду,
- реалізувати право громадян України знати правду про перебіг збройного конфлікту,
- провести інституційні реформи, які зроблять подібні конфлікти у майбутньому неможливими.
На сьогодні концепція перехідного правосуддя для України вже доопрацьована робочою групою з питань реінтеграції тимчасово непідконтрольних територій та скерована до Офісу Президента України на розгляд.
Захист прав постраждалих від конфлікту здійснюється в рамках програми USAID Ukraine – USAID Україна «Права людини в дії», яка виконується УГСПЛ.
#ПерехіднеПравосуддя #TransitionalJustice #ЗбройнийКонфлікт #USAID_Ukraine #ПраваЛюдини #Права_людини_в_дії #CrimeaIsUkraine #КримЦеУкраїна #DonbasIsUkraine #ДонбасЦеУкраїна
#інформаційна_війна #гібрідні_війни
#УГСПЛ
#CІЧ_ДНІПРО