З початку 2014 року Україну охопило чимало соціальних потрясінь, які змінили українське суспільство. «Революція Гідності» зміцнила національну свідомість, а російська агресія та окупація територій змусила об’єднатися у протистоянні ворогу.
В такі непрості часи ми опинилися в умовах поставторитарного та постконфліктного етапів розвитку і така ситуація вимагає впровадження комплексних моделей виходу з кризи. Для України такою моделлю стає перехідне правосуддя, яке дає можливість рухатися у напрямку європейського майбутнього.
«На жаль, дотепер в Україні не існувало комплексного законодавчого акту, який би регламентував державну політику в умовах перехідного або так званого «транзитарного правосуддя». Внаслідок цього, напрямки перехідного правосуддя реалізуються несистемно, а окремі пріоритети державної політики у сфері вирішення конфлікту залишаються на папері внаслідок ситуативності політичних рішень. З огляду на це, проект Закону України «Про державну політику в умовах перехідного періоду», який запропонувало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій є вкрай необхідним», – коментує аналітик ГО Правозахисна Група «СІЧ», Віктор Філатов.
Більше у матеріалі: Для держави-агресора цей законопроєкт – потужний і неочікуваний удар