В одному з найстаріших університетів світу, St.Anthony’s College, Oxford University, відбувся показ документальної стрічки #НЕZЛАМНІ та зустріч з героїнями і режисером фільму. Студенти дізнались, що досі в Україні триває російська гібридна війна, а полонені, яких утримують на окупованих територіях Донбасу, анексованого Криму та Росії є інструментом політичного тиску на Україну. Героїні фільму Ірина Довгань та Анна Ильющенкова розповіли, що після полону допомагають ветеранам, колишнім полоненим та нинішнім заручникам, адже як ніхто інший розуміють, що вони переживають.
Досі на Донбасі лише за офіційною інформацією залишаються 227 військових полонених та цивільних заручників. Серед них щонайменше 12 жінок, але справжні цифри можуть бути набагато більші. Правозахисниками відомі чисельні факти жорстокого та нелюдського поводження, ненадання медичної допомоги, примусової праці, однак через відсутність доступу до них міжнародних моніторингових місії нема жодної можливості зафіксувати ці злочини.
Режисерка Olha Volynska розповіла, що фільм є свого роду інструментом проти російського пропаганди, яка розповідає, що російських військових нема на Донбасі, тоді як жінки постраждали саме від російських кадрових військових та найманців з Осетії, і є живими свідченнями воєнних злочинів Росії на території України. І саме увага міжнародної спільноти та тиск на Росію санкціями є вкрай важливими і можуть врятувати не одне життя.
Також в Оксфорді показали світлини дітей, загиблих Донбасі воїнів. Всього за 5 років війни загинуло понад 13 тисяч українських військових. Нагадаємо, що в Україні офіційно є понад 3200 колишніх полонених, які потребують офіційного статусу та соціально-правової підримки Щиро дякуємо за запрошення та організацію показу Katrina Marina, Наталя Троненко та British-Ukrainian Aid!