В Грузії презентували фільм про українських заручників! Автор – Правозахисна група «СІЧ».
Щиро дякуємо IWPR Georgia та Beka Bajelidze за чудову організацію показу! Справжня насолода працювати з професіоналами, які добре знають свою справу!
Вперше документальний цикл був показаний у досить незвичному та сміливому форматі. Після кожного фільму відбувалися динамічні та змістовні дискусії з провідними журналістами, документалістами та правозахисниками Грузії та України. Це потужна спроба осмислити трагічний досвід обох країн, які постраждали від російської агресії та окупації територій.
Вперше ми відкрито говорили про документалістику, як реальний інструмент захисту прав людини. Також торкнулися такої делікатної теми як безпека героїв. Ми проаналізували інструменти протидії російській пропаганді та дезінформації, адже після того, як у 2008-му Росія окупувала Південну Осетію та Абхазію, то так само розповідала світу про «внутрішній конфлікт» та «громадянську війну»… Інформаційна зброя застосовувалася паралельно з реальною, не поступаючись їй ні в масштабах, ні в силі ураження. І жодна з наших країн була не готовою до такого удару.
Показ тривав майже 4 години! І за цей час ми обговорили три важливі блоки: Сторітелінг у військовий час; Російська окупація Грузії та України; та Документальні фільми як інструмент для змін. Одна з героїнь фільму Ірина Довгань розповіла про власний досвід полону і те, що допомагає вижити після повернення. Неможливо передати, скільки інсайтів та нового осмисленого досвіду дають подібні зустрічі!
Важливо сказати, що IWPR Georgia підтримав фільм ще на етапі його створення та дистрибуції, тому величезна подяка за те, що повірили у нас! Це мотивує та надихає на подальші проекти!
Нагадаємо, що героїні фільму #НЕZЛАМНІ – Ірина Довгань, Анна Ільющенкова та Анна Сергєєва – живі свідчення російської агресії в Україні, яким полон обійшовся не лише втратою житла та бізнесу, а й здоров’я. Попри те вони продовжують волонтерську та громадську діяльність, звертаючи увагу на військову присутність Росії в Україні та соціальну незахищеність колишніх полонених.
Щодо Грузії, то щороку на окупованих територіях незаконно затримують кілька сотень людей. 9 листопада заручником став звичайний грузинський лікар-ортопед Важі Ґапріндашвілі, який відвідав пацієнта у зоні конфлікту. Для лікаря ця земля й досі його, грузинська… Над звільненням Важі зараз працюють відомі грузинські діячі та дипломати. Дружина Важі теж була на нашому показі, щиро дякуємо за це і бажаємо швидкого повернення лікаря додому! Також дякуємо за підтримку українському Посольству в Грузії та пані Посол Норвегії у Грузії Хелена Санд Андерсен.
Подібні зустрічі дають не лише інсайт, але й можливість обмінятися позитивним досвідом та зміцнити зв’язки між двома країнами, які мають стільки спільного!
Дякуємо Beka Bajelidze, Тетяна Ковпак, Oleh Pokalchuk, Alexander Rusetsky, Dmytro Reva Toma Chagelishvili Natalia Antelava, Marta Ardashelia, Anna Dziapsh-ipa та усім, хто знайшов час та присвятив його цій важливій темі!