До Правозахисної групи «СІЧ» звернулися засуджені, які відбувають покарання в Ігренському виправному центрі №133. Вони поскаржились, що змушені переробляти каністри із залишками токсичних отрутохімікатів. Правозахисники перевірили установу та зафіксували чимало порушень, які можуть обернутися катастрофічними наслідками, як для здоров’я самих засуджених, так і мешканців довколишніх сіл. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів фахівців ГО «ПГ «СІЧ».
«У виправному центрі полегшені умови режиму, тобто, засуджені можуть виходити за межі території та користуватися засобами зв’язку. Таким чином, нам повідомили про неналежні умови праці, отруйні речовини на території Ігренського виправного центру. Тож правозахисники ГО «ПГ «СІЧ» з’ясовували ситуацію безпосередньо на місці», – розповіла журналістка та правозахисниця Марина Давидова.
Як зазначається, візиту правозахисників на територію установи не перешкоджали. Біля цеху, в якому займаються переробкою поліетиленової тари, знаходились залишки хімікатів аграрної спрямованості. Після проведення моніторингу вдалося з’ясувати, що речовини містять гербіциди, добрива та фунгіциди.
«Залишки цих речовин відносяться до І-ІV класу небезпеки, вони можуть перероблятися лише на виробництвах з ліцензією від Мінприроди та працювати з ними можуть лише сертифіковані спеціалісти. В умовах виправного закладу такого не повинно бути, проте ув’язнені працюють з хімікатами без належних засобів безпеки. Крім того, вода з отрутою виливається прямісінько на підлогу цеху», – пояснила Марина Давидова.
Зі слів правозахисників, минулого року комісія перевіряла умови праці. В результаті було встановлено перевищення концентрації хлору в повітрі у півтора рази. Тобто, робота в такому цеху загрожує здоров’ю працівників. В той же час засуджені розповіли правозахисникам, що праця на виробництві нерегламентована, а трудові договори не укладаються, а розмір зарплатні та вартість комунальних послуг встановлює адміністрація колонії без відома ув’язнених.
«Ми використовуватимемо всі законні підстави для того, щоб притягнути винних до відповідальності та захистити права ув’язнених. Місця позбавлення волі апріорно обмежують людину, тому жодна установа відбування покарання не має права завдавати додаткових страждань. Крім того, за Конституцією України, гідність, честь, недоторканість та безпека людини – найвища соціальна цінність держави. Права людини стосуються і у засуджених. Звичайно, ми будемо звертатись до всіх відомств та органів, які повинні надавати захист та слідкувати за дотриманням прав засуджених», – пояснила правозахисник ГО «Правозахисна група« СІЧ» Наталія Кожина.
Наталія Кожина додала, що ситуація в Ігреньському виправному центрі демонструє ставлення в Україні до в’язня – як до раба.
Раніше повідомлялося, що у Дніпрі ГО «ПГ «СІЧ» та ГО «Форпост» приєдналися до Коаліції громадських об’єднань – «Досить труїти Україну».
Автор: Людмила СТУПАК
Оригінал статті за посиланням:http://dniprograd.org/2018/08/08/pravozakhisniki-go-pg-sich-viyavili-toksichni-otrutokhimikati-v-igrenskomu-vipravnomu-tsentri_70174