ПОДІЛИТИСЯ

«Витягли босоніж з бліндажа, поставили на коліна, руки за голову, голову вниз. Хвилин 5-10 я простояв так, нікого не бачив, потім почув постріли. Це дострелили поранених **** і ****, щоб не мучилися, потім відвели, показали їхні тіла. Мене вирішили залишити в живих.»

«Питали, чи люблю я тепло і пропонував вибрати між праскою і кип’ятильником. Ті, хто допитував, змінювалися, я втратив лік часу. Заходила нова партія, била, допитувала. Був якийсь майор, сказав, що він мене вбити хоче. Частіше за інших приходив, бив в рукавичках боксерських. Ще один бив автоматом. Пропонував коліна прострелити. Як довго це тривало сказати не можу.»

«Потім, коли закінчили допит, почали розважатися. Кажуть, що з тебе ще взяти, наділи наручники, схопили за горло. Підвели кабель з струмом, включили напругу. Я втратив свідомість. Тим же струмом мене привели до тями. Здається, мене ще били, точно не пам’ятаю.»

Повірте, це не найстрашніше з того, що траплялося читати нашим юристам з 2014-го року, відколи Правозахисна Група «СІЧ» почала захищати інтереси осіб, яких незаконно затримали за часів Революції Гідності і надалі протягом цієї війни. Близько сотні справ полонених було передано на розгляд до Європейського суду з прав людини, по більшості відкриті провадження. Наразі готується подання ще шести пакетів документів по воїнах і цивільних особах, яких визволили під час крайнього обміну.

Ми впевнені, що злочини мають бути покарані, а людям, які зазнали такого поводження, – виплачена компенсація. До того ж, подання до ЄСПЛ мають сенс не тільки для окремої особи чи родини, а є додатковим джерелом інформування світової спільноти про злочини, які коїть «братська» навала на українській землі.

27 червня спливає піврічний термін прямого подання скарги до ЄСПЛ. Стосується лише осіб, звільнених під час останнього обміну – 27 грудня. Зараз важливо не втратити час та не проґавити останню можливість. Звертайтесь до наших юристів та будемо щиро вдячні за репост.

Громадська приймальня УГСПЛ в приміщенні ГО “Правозахисна Група “СIЧ”
Адреса приймальні: м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго 31/30 (перехрестя з вул. Воскресенською))
Графік прийому:
Понеділок з 9.00 до 16.00
Вівторок – четвер з 10.00 до 16.00
П’ятниця з 9.00 до 16.00
Перерва з 13.00 – 13.30
Телефони для запису:
Міськ.: (056)7673987
МТС: 095 90 333 61
KS: 068 762 000 9

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут