27 грудня поблизу Горлівки на Донеччині відбувся обмін полоненими між українською стороною та самопроголошеними ДНР/ЛНР. Додому повернулися 73 українських заручника.
ГО «Правозахисна група «СІЧ», яка від початку війни на Сході надає юридичну допомогу українським військовим та цивільному населенню, закликає звільнених українських полонених звертатися за безоплатною правовою допомогою, у тому числі, спрямованою на захист інтересів у правовідносинах з державними установами та військовими частинами, а також – задля складання скарг до Європейського Суду з прав людини.
Юристи та адвокати ГО «Правозахисна Група «СІЧ» допоможуть скласти звернення до ЄСПЛ. До правозахисників можуть звернутися колишні полонені, які стали жертвами або свідками злочинів, передбачених Європейською Конвенцією з прав людини:
Стаття 3. Заборона катування;
Стаття 4. Заборона рабства та примусової праці;
Стаття 5. Право на свободу та особисту недоторканність, та інших порушень базових прав людини.
За бажанням людини правова допомога надається конфіденційно. Звернення до правозахисників та ЄСПЛ допоможе:
1. Документально підтвердити незаконну військову агресію РФ на території України.
2. Виявити винних у військових злочинах та у подальшому притягнути їх до відповідальності через Міжнародний Кримінальний Суд.
3. Отримати грошову компенсацію, після відповідного рішення ЄСПЛ.
4. Убезпечити колишніх полонених від ймовірних порушень їхніх прав з боку держави.
Фахівці Правозахисної групи «СІЧ» мають великий досвід документування свідчень українських полонених. З перших місяців війни вони допомагають військовим та цивільним заручникам відстоювати право на справедливу компенсацію та покарання винних за військові злочини.
За 2014-2016 рр. адвокати ГО «Правозахисна Група «СІЧ» підготували майже 70 скарг до Європейського Суду з прав людини щодо порушень прав українських полонених. Мова йде, переважно, про бійців, які потрапили до полону після Ізварінського, Іловайського та Дебальцівського котлів. 15 рапортів зі свідченнями полонених увійшли до звіту Європарламенту щодо збройної присутності РФ на Сході України та потрапили до Міжнародного Кримінального Суду у Гаазі.
Важливо! Термін надання позовів до Страсбурзького Суду закінчується через півроку після дня виходу з полону.
За потреби, громадська організація відшкодує проїзд, забезпечить житлом та харчуванням під час перебування у м. Дніпро, а також відправить юриста для виїзної роботи у вашому місті.