ПОДІЛИТИСЯ

ПРАВОЗАХИСНА ГРУПА СІЧ ІНІЦІЮЄ СТВОРЕННЯ УПРАВЛІНЬ З РОЗВИТКУ ПРИФРОНТОВИХ МІСТ ПРИ ОБЛАСНИХ ДЕРЖАВНИХ АДМІНІСТРАЦІЯХ НА СХОДІ УКРАЇНИ

 (+ он-лайн анкета)

Попри безліч проблем, жителі прифронтових міст об’єднуються задля ефективної участі у житті суспільства: налагоджується дієва співпраця з органами виконавчої влади на місцях, формуються бюджети участі, започатковуються громадські ради, за кошти міжнародних донорів реалізуються інфраструктурні проекти.

Але для того щоб поодинокі ініціативи зробити системними,  треба розробка комплексної програми на рівні органів регіональної влади, яка має бути зацікавленою у допомозі громадянам своїх міст.

– Після дослідження проблематики прифронтових міст та детального обговорення ситуацій з усіма зацікавленими сторонами – співробітниками ВЦА, активістами, – ми дійшли висновка, що вирішення проблемних питань можливе лише за умов здійснення організаційних змін у структурі обласних адміністрацій Донецької та Луганської областей. Саме тому, ми ініціюємо створення в структурі Луганської та Донецької обласних державних адміністрацій управлінь із розвитку населених пунктів, які розташовані на лінії зіткнення. Наразі нами розроблено проект звернення, ближчим часом ми плануємо провести його обговорення, а потім направити до обласних адміністрацій, – коментує  Наталія Кожина, кураторка проекту та  координаторка ГО «Правозахисна Група «СІЧ».

 На жаль, сьогодні є багато підстав говорити про неоднаковість стандартів державного управління на контрольованих українських територіях, що призводить до розшарування регіонів за темпами розвитку та дискримінації окремих категорій громадян за ознакою місця проживання. Це суперечить чинному законодавству та проголошеному курсу євроінтеграції, а також викликає стурбованість у громадянського суспільства. Необхідність усунення такої ситуації корелюється як з нормами національного законодавства, так і міжнародного права:

  • Закон України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» – стаття 18 передбачає, що центральні органи виконавчої влади, їх територіальні органи та місцеві органи виконавчої влади можуть створювати у своєму складі структурні підрозділи з питань реалізації державної регуляторної політики.
  • Закон України «Про місцеві державні адміністрації» – стаття 2  передбачає, що саме обласні державні адміністрації відповідають за виконання державних і регіональних програм соціально-економічного та культурного розвитку та програм охорони довкілля.
  • Захист прав громадян, які проживають в населених пунктах на лінії розмежування передбачений нормами Національної стратегії у сфері прав людини, яка враховує військову агресію РФ і в якій наголошено на необхідності реформування державного управління, оскільки забезпечення прав і свобод людини залишається головним обов’язком держави.
  • Конвенція про захист цивільного населення під час війни, ратифікована Україною ще у 1954 році, визначає, що держава повинна забезпечувати права громадян, які проживають на лінії зіткнення.

Правозахисна Група «СІЧ» впевнена, що створення відповідного управління при обласних держадміністраціях є не просто актуальною потребою, але й ефективним засобом для покращення життя людей, які фактично живуть в умовах постійної небезпеки. 

Запрошуємо Вас долучитися до нашого он-лайн опитування. Заповніть будь-ласка анкету за посиланням. Також в документі Ви зможете ознайомитися з Проектом Звернення до Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій, в якому викладені всі пункти, які б ми хотіли обговорити під час майбутніх робочих зустрічей.

 АНКЕТА-ОПИТУВАННЯ

 https://forms.gle/ffU2Bzvzg5gvbTWr9

 Переглянути відео з нашого другого тренінгу можна тут:

 https://www.facebook.com/1470839179839101/videos/1426776651025807

Проект «Посилення спроможності членів громад  впливати на органи місцевого самоврядування в містах прифронтової зони України» за підтримки Фонду розвитку демократії за підтримки Посольства США.

“Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government”

 

#прифронтовіміста 

іднежиття

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут