Фахівці ГО «Правозахисна група «СІЧ» підготували дві скарги та дві заяви проти забруднення довкілля ядохімікатами та проти порушення умов праці засуджених у Ігренському виправному центрі. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів юриста ГО «ПГ «СІЧ» Володимира Плетенко.
«Ми підготували скарги до ДФС та ГУ Держпраці, а також – дві заяви про вчинення кримінального правопорушення через забруднення земель та порушень правил охорони праці. Загалом, виявлено чимало правопорушень: адміністрація Ігренського виправного центру немає ліцензії на роботу в цеху, засуджені страждають через неналежні умови праці та скаржаться на стан здоров’я», – пояснив юрист.
Володимир Плетенко зазначив, що під час розгляду зазначеної ситуації можуть виникнути деякі проблеми, а саме:
- Недосконалість законодавства щодо вирішення підслідності.
- Кримінально-виконавча служба лише нещодавно отримала повноваження для розслідування злочинів в колонії. Тому можуть виникнути питання, як саме проводитиметься розслідування.
- Кримінальний Кодекс передбачає наявність потерпілих, цим може скористатися адміністрація Ігренського виправного центру, зашкодивши ув’язненим подати скарги.
- Потрібно провести експертизи для виявлення вмісту хімікатів.
«Через недосконалість законодавства нам доведеться збирати відомості з різних нормотворчих актів. Також будемо звертатися до Міністерств, в тому числі – до Міністерства екології для проведення досліджень та контрольних заходів, щоб подібна ситуація не повторювалась», – додала правозахисник ГО «Правозахисна група «СІЧ» Наталія Кожина.
Нагадаємо, що до Правозахисної групи «СІЧ» звернулися засуджені, які відбувають покарання в Ігренському виправному центрі №133. Вони поскаржились, що змушені переробляти каністри із залишками токсичних отрутохімікатів. Правозахисники перевірили установу та зафіксували чимало порушень, які можуть обернутися катастрофічними наслідками, як для здоров’я самих засуджених, так і мешканців довколишніх сіл.
Автор: Людмила СТУПАК