ПОДІЛИТИСЯ
Надія Пінчук – мати загиблого воїна – 34-річного Олексія з Дніпра – неодноразово зверталась до Пенсійного фонду щодо переоформлення пенсії: із загальної – на пенсію по втраті годувальника. Жінці двічі відмовили. Обидві відмови були неправомірними. Юристи Правозахисної Групи «СІЧ» допомогли Надії відновити справедливість та отримати пенсію, на яку жінка має право.
Син Надії – Олексій Пінчук пішов на фронт добровольцем, служив бійцем 5-го окремого батальйону ДУК «Правий сектор» та брав участь у боях за Савур-Могилу та оборону Донецького аеропорту.
Олексій загинув у вересні 2014 року і був посмертно нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» та відзнакою «Бойовий Хрест Корпусу», а також – Орденом за мужність 3 ступеню. Також у дніпровській школі №133 урочисто відкрили меморіальну дошку воїну.
«Познайомившись з іншими матерями загиблих воїнів, я чула, що більшість жінок вже оформили пенсії у зв’язку із втратою годувальника. Тоді мені розповідали, що це проста процедура і варто лише подати документи. Одразу працівники Пенсійного фонду не приймали звернення і говорили, що я все одно не отримаю цю пенсію», – розповіла нам Надія Пінчук.
Не отримавши жодних пояснень, Надія звернулась до Громадської приймальні Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ на базі Правозахисної Групи «СІЧ».
«Спеціалісти Пенсійного фонду відмовили мамі загиблого, не опрацювавши Закон. Людина була у розпачі, витратила купу нервів та часу. Я боюся думати, скільком людям вони незаконно відмовляють, нічого не пояснюючи», прокоментувала юристка Правозахисної Групи «СІЧ» Юлія Полєхіна.
Юлія допомогла Надії скласти роз’яснювальний лист та обґрунтування, чому мати загиблого має право на пенсію по втраті годувальника – і в результаті Фонд погодив виплату матері загиблого воїна. Однак це не відміняє того, що майже рік жінка боролася зі свавіллям та бюрократією чиновників.
«Некомпетентність працівників Пенсійного Фонду можна кваліфікувати як скоєння посадовцем проступку (вчинку), який суперечить покладеним на нього обов`язкам. Надія з 2020 року намагається реалізувати своє право, але, не змогла це зробити не тому, що це не передбачено Законом, а тому що конкретні посадові особи не знають законодавства з яким працюють і не вважають за потрібне його вивчати», – додала Юлія Полєхіна.
Пенсійний фонд уже нарахував Надії пенсію по втраті годувальника з липня, про що було повідомлено їй в Особистому кабінеті.
А у нас виникла ідея оголосити імена чиновників, які стануть переможцями номінації «За видатні досягнення в ігноруванні прав людини».

Без сумніву, імена службовців Пенсійного Фонду будуть у цьому списку.
Захист прав постраждалих від конфлікту здійснюється в рамках програми USAID Ukraine – USAID Україна «Права людини в дії», яка виконується УГСПЛ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут