Випускники з тимчасово окупованих територій можуть скористатися спрощеною системою вступу до вишів.
Розповідає голова Центру громадянської освіти «Альменда» Валентина Потапова:
ХТО МАЄ ПРАВО?
– особи, які проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей, автономної республіки Крим, що не мали можливість отримати Свідоцтво повну загальну середню освіту, скласти ЗНО на підконтрольній території України або мають бажання використати спрощену систему вступу.
ЯК ДІЯТИ?
– Особи, які бажають вступити до українських ЗВО, повинні скласти державну підсумкову атестацію на базі освітніх центрів «Донбас-Україна», «Крим- Україна», а для цього абітурієнту потрібно:
- Отримати документ про базову та повну загальну середню освіту, а саме:
- Подати документи на зарахування на екстернатну форму навчання:
- заяву (для повнолітніх Заявників);
- заяву батьків (одного з батьків) або інших законних представників (для неповнолітніх Заявників).
- Документ, що посвідчує особу:свідоцтво про народження, або паспорт громадянина України;
- Під час подання заяви Заявник пред’являє особисто: документ, що посвідчує особу.
- До заяви, поданої в паперовій формі, Заявник додає Декларацію з наклеєною на неї фотокарткою; інша інформація, яка може прямо чи опосередковано підтверджувати наведену в декларації інформацію.
- Пройти річне оцінювання та державну підсумкову атестацію з «Української мови» та «Історії України». Після успішного проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації уповноважений заклад загальної середньої освіти замовляє протягом одного робочого дня Заявникові відповідний документ про базову або повну загальну середню освіту.
Вступ для здобуття освітнього ступеня бакалавра
- Подати документи на вступ для здобуття вищої освіти або фахової передвищої освіти
- Заява до вступу
- за відсутності документа про освіту державного зразка та додатка до нього Заявник подає довідку уповноваженого закладу загальної середньої освіти про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації
- за бажанням подається сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018, 2019 та 2020 років
- документ, який підтверджує, що місцем проживання є тимчасово окуповані території ( ОРДЛО та АР Крим);
- Паспорт громадянина України Заявника із реєстрацією; за відсутності у Заявника паспорта або відмітки реєстрації у ньому – паспорт громадянина України батьків (одного з батьків) або інших законних представників із реєстрацією тощо.
- 2 фотокартки 3х4 для оформлення особової справи.
ЯКИЙ ТЕРМІН РОЗГЛЯДУ ЗАЯВИ
Розгляд питання щодо вступу до українських закладів вищої освіти відбувається в порядку, встановленим міністерством освіти та науки України :Працівники ОЦ «Донбас-Україна» та “Крим-Україна” в індивідуальному порядку повідомляють вступникам, щодо зарахування до українських ЗВО.
ЯКІ ПІДСТАВИ ДЛЯ ВІДМОВИ?
Відсутність необхідних документів, або надання неправдивої інформації.
ЯКІ ОСОБЛИВОСТІ?
1. Обов’язково потрібно особисто подати документи.
2. Свідоцтво про народження подається незалежно від віку, за відсутності документа про освіту державного зразка та додатка до нього.
3. Заявник подає довідку уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації, яка є підставою для участі в конкурсі без подання сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання;
4. При наявності – потрібно подати дійсні сертифікати ЗНО.
5. Заявник, який не проходить у Центрі річне оцінювання, державну підсумкову атестацію, подає до вищого навчального закладу, документ про освіту державного зразка.
ЯКІ ПЕРЕВАГИ ВСТУПУ ДО УКРАЇНСЬКИХ ВНЗ З ТОТ?
Вступ до Українського закладів вищої освіти через освітні центри гарантує при поданні всіх документів вступ до українського вишу та отримання диплому державного зразка, а також навчання за бюджетною формою навчання, оскільки МОН виділяє спеціальні бюджетні місця для абітурієнтів з тимчасово-окупованих територій.