Маємо приємну новину. 11-12 липня ми презентували наш проект документальних фільмів про полонених-жінок в Нью-Йорку. У The New School відбувся цикл панельних дискусій за участі журналістів, активістів, медіа та фільммейкерів зі Східної Європи, Центральної Азії та США. Ми обговорили нові візуальні нарративи у вік дезінформації. У нашій панелі, зокрема, досліджували, як можна по-новому висвітлювати захист прав жінок у контексті травми. Учасники ділилися новими підходами візуального сторітеллінгу, які можуть впливати на культурну та соціальну реальність.
Зокрема, у циклі документальних фільмів @НЕZЛАМНІ ми показуємо, що довелося пережити українським жінкам у полоні бойовиків. Однак наші героїні – не жертви, а жінки, які вижили у вкрай нелюдських умовах і продовжують робити те, у що вірять всім серцем. Вони працюють заради позитивних змін у країні, попри величезний тягар травматичного досвіду, який несуть за плечима.
Авторка проекту Olha Volynska розповіла, що «справжнє якісне документальне кіно – це кіно, яке здатне пробудити глядача від глибокої сплячки. Ми опитали близько 80 глядачів #Неzламні в Україні і отримали вражаючий емоційний фітбек: від таких емоцій як гнів, сором, біль, ненависть – до гордість, повага, надія, жага до змін».
Ми нагадали на презентаціях у Нью-Йорку, що досі в Україні триває війна і Росія – агресор, яка вторглася на нашу територію зі зброєю. Що у полоні на окупованих територіях досі лишається понад 100 людей і п’ятеро з них – жінки.
Також у нас був короткий показ, на якому ми мали можливість представити історію відомої в Україні волонтерки Ірина Довгань, яка після полону робить надважливі речі: свідчить про збройну агресії Росії на міжнародних майданчиках та активно допомагає військовим та полоненим.
Цікаво, що саме у день презентації у Нью-Йорку 11 липня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект про статус та захист полонених. Це лише перший крок, але вкрай важливий, який потрібно було зробити ще 4 роки тому. А ми працюємо далі, і продовжуємо надавати безкоштовну комплексну правову допомогу постраждалим від збройної агресії на Сході,у тому числі, полоненим.
А на цикл #Неzламні чекають подальші покази в Україні та Європі.
Слідкуйте за новинами на сторінці проекту «”Неzламні”: цикл документальних фільмів”.»