ПОДІЛИТИСЯ

Протягом 2017 року ГО “Правозахисна група “СІЧ” взяла участь у проекті «Моніторинг судових процесів, пов’язаних з бойовими діями на Сході України». Проект був  реалізований Центром політико-правових реформ за підтримки ОБСЄ. Це перша масштабна програма з моніторингу судових процесів в Україні.

Метою програми не було виявлення помилок або недоліків судової практики конкретних суддів, а виявлення загальних тенденцій та змін у судових процесах щодо дотримання стандартів справедливого суду. Експерти Правозахисної групи “СІЧ” увійшли до команди спостерігачів (моніторів), які пройшли спеціальну підготовку та зможуть долучатися до проведення моніторингів судових засідань у майбутньому.

Правозахисники здійснювали моніторинг порушень прав людини діючими суддями м. Дніпро та Дніпропетровської області. Зокрема, оцінювали якість роботи за такими критеріями:

1) Дотримання загальних правил процесу.

2) Публічність.

3) Безсторонність суду та дотримання принципу рівності.

4) Культура ведення процессу.

5) Дотримання розумних строків .

Спостерігачі Правозахисної групи “СІЧ” промоніторили 20 судових засідань у м.Дніпро та Дніпропетровській області. Зокрема, звернули увагу на такі категорії справ:

Справи, пов’язані з корупцією, справи, зумовлені збройним конфліктом на сході України та справи за участю національних меншин.  Також монітори перевіряли матеріально-технічне забезпечення районних судів Запорізької області (м. Бердянськ, Приморськ, Приазовське, Більмак, Пологи, Оріхів, Токмак).

Більшість спостережень проведені у містах, які є обласними центрами, а також у близьких до них містах. У більш віддалених судах громадськість, спостерігачі рідко відвідують судові засідання, тож судді у них можуть демонструвати інші стандарти поведінки. За результатами моніторингу правозахисники підготували список рекомендацій – «Дотримання права на справедливий суд у судових процесах України».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут