Сьогодні – Міжнародний день права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв
Це день встановлений рішенням Генасамблеї ООН у пам’ять про Оскара Арнульфо Ромеро, архієпископа Сан-Сальвадора, якого вбили під час служби 24 березня 1980 року. Ромеро послідовно і рішуче засуджував порушення прав найменш захищених категорій громадян, виступав проти бідності, соціальної нерівності і тортур.
Подібні проблеми залишаються актуальними і у 21 столітті. Зокрема, Майдан в Україні 2013-2014 рр., та подальша окупація Росією Сходу України і Криму надала їм нового звучання. Жертвами грубих порушень прав людини, посягань на життя і особисту недоторканність, честь і гідність стали сотні українців та кримчан, які зазнають приниження та страждань у полоні. За даними уповноваженої з прав людини Людмили Денісової, 268 українців незаконно ув’язнені на непідконтрольній Україні частині Донбасу, а в окупованому Криму та Росії за політичними мотивами утримуються ще 114 людей.
Наші юристи документують свідчення колишніх колишніх військовополонених та цивільних заручників з початку воєнних подій на Донбасі для захисту прав постраждалих. Це необхідно передусім для відкриття кримінальних проваджень проти тих, хто їх утримував, катував, а також – для майбутніх судів у міжнародних інстанціях.
Юрист Юлія Полєіхна підготувала список практичних рекомендацій щодо техніки проведення документування свідчень полонених
https://bit.ly/3seLvdG
Також нещодавно ми записали вебінар «Практичне застосування Стамбульського протоколу в Україні». У ньому наші юристи детально розповідають про власний досвід застосування міжнародного інструментарію на практиці. Зокрема, щодо засуджених Бердянської виправдної колонії.
Переглянути відео можна за посиланням: https://cutt.ly/6xbpSJ6
DIGNITY – Danish Institute Against Torture
#Dignity #Правалюдини #протидіятортурам #правозахист #протидіякатуванням #тортури
“Боротьба з жорстоким, нелюдським, або принижуючим гідність поводженням чи покаранням і тортурами в Україні, комплексний та міжгалузевий підхід» за підтримки Євросоюзу.