ПОДІЛИТИСЯ

В ДніпроОДА відбувся круглий стіл, присвячений захисту прав переселенців, постраждалих від конфлікту на Донбасі та в Криму. Майже півсотні фахівців, серед яких були і представники Правозахисної групи «СІЧ», обговорили реальні проблеми та напрямки змін в українському законодавстві. За чотири роки війни Дніпропетровщина прийняла майже 75 тис. переселенців. На захист прав цієї категорії громадян кинулися волонтери, громадськість і міжнародні партнери. Зокрема, на проекти 2018-2019 років уряд Німеччини уже виділив 2,5 млн євро. На зустрічі обговорювали, як імплементувати зарубіжний досвід допомоги переселенцям в українських реаліях.
«Конфлікт на Балканах завершився у 96-му році, проте проблеми біженців вирішуються до сих пір. Європейський суд з прав людини й понині розглядає справи, які стосуються компенсації за втрачену власність, відновлення майна. Головне, щоб Україна так само знаходила в собі сили для пошуку юридичних рішень. Європа готова ділитися досвідом», – зауважила керівник проекту Офісу Ради Європи в Україні Ганна Христова.
Про пошук юридичних рішень в складних ситуаціях говорила і юристка Громадської приймальні УГСПЛ при ГО “ПГ СІЧ” Марина Кіптіла. Зокрема, вона зазначила складність витребування документів з окупованих територій, наприклад, для підтвердження робочого стажу чи стану здоров’я переселенців, проблеми в судових розглядах питань щодо компенсації за зруйноване в результаті терористичного акту майно. А наш аналітик Віктор Філатов розповів про адаптацію українського законодавства до міжнародних норм. В результаті зустрічі учасники створили пакет законотворчих ініціатив, який передадуть до Кабміну та Верховної Ради.

*У межах проекту «Зміцнення захисту прав та свобод внутрішньо переміщених та постраждалих від конфлікту осіб на Сході України» за підтримки Європейського Союзу».

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут