Кожен – впливає на майбутнє країни. Уже на повну силу запрацювали відділи Державного реєстру виборців, які приймають заяви про зміну місця голосування. Таку процедуру потрібно пройти усім, хто голосує не за місцем реєстрації, у тому числі – вимушеним переселенцям.
Як ми писали раніше, процедура нескладна. Потрібно прийти до найближчого органу ведення Державного реєстру виборців (www.drv.gov.ua), написати заяву про зміну місця голосування та взяти з собою оригінал та копію паспорту.
Ми уже розповідали, як проходив цей шлях у першому турі наш аналітик, переселенець з Донецька Виктор Филатов, який нині мешкає у Дніпрі. Тоді це виявилось досить легко, а тепер? Віктор розповів, скільки часу витратив на цю процедуру вдруге і чому його родина вирішила не ігнорувати вибори:
«Процедура нескладна, але відняла у нас з дружиною півтори години. У першому турі ми впоралися за 15 хв). Цього разу черги були значно більші, бо лишається не так вже багато часу для зміни місця голосування. Що нас мотивувало? Ну по-перше, переселенці зараз особливо зацікавлені у виборах, оскільки зробили свідомий вибір на користь України і повинні бути впевнені, що держава рухається правильним шляхом. По-друге, існують ризики фальсифікації списків виборців, особливо, у другому турі, тому краще оновити відомості про себе в реєстрі і потім не хвилюватися, а спокійно виконати свій громадянський обов’язок.»
Не зволікайте і ви, адже подати заяву можна лише до 15 квітня включно! Відділи реєстрації виборців на цьому тижні працюють без вихідних. Отримати додаткову консультацію про тимчасову зміну місця голосування ви можете, звернувшись до Громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі при ГО “ПГ СІЧ” за тел. 095 90 333 61, 068 762 000 9
Матеріал підготовлено в рамках програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», що впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
#Права_людини_в_дії #ВПО #вибори #USAIDukraine #УГСПЛ #Дніпро#СІЧ #КоженГолосВпливає #маювплив