Що зміниться у виплатах компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло?
2-го вересня були внесені зміни у Постанову 947, яка регулює виплату грошової допомоги та компенсації. Відтепер компенсацію за зруйноване житло мають право отримати особи, які є власниками житла (незалежно від місця проживання), а грошову допомогу – лише ті постраждалі, житло яких пошкоджено і які залишились на попережньому місці проживання.
Мова лише про житло, яке залишилося на підконтрольній території!
Постраждалим потрібно звернутися до військово-цивільних адміністрацій та органів місцевого самоврдування за місцем розташування житла та надати пакет документів. Ознайомитися з порядком можна ось тут: https://bit.ly/3mrvi2r
Суму компенсації встановлює спеціальна комісія, яка повинна оглянути житло та встановити розмір шкоди. Однак сума компенсації від держави за зруйноване житло не може перевищувати 300 тис. грн.
“Шкода була спричинена, але компенсація за цю шкоду не є рівнозначною шкоді, яка нанесена в результаті збройної агресії РФ. Адже, за ринковими цінами, втрата будинку може обійтися людині у понад мільйон гривень, а квартири – у понад 500 тисяч. І це не 300 тисяч грн”, – вважає юристка Громадської приймальні УГСПЛ на базі ПГ “СІЧ” Ксения Онищенко.
До того ж людина, яка отримає компенацію, втрачає право на іншу компенсацію за житло, включаючи пільги.
Повне відео пресконференції за посиланням.
Публікація підготовлена у рамка програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії”.
#ВПО #компенсація #зруйноване_житло #УГСПЛ #Дніпро #СІЧ
Повне відео пресконференції:
https://www.youtube.com/watch?v=3LkklxX8eEQ&feature=youtu.be