Чи знали ви, що більше 80 % судових рішень про стягнення заборгованості по пенсії ВПО не виконуються? Це офіційні дані Пенсійного Фонду. А те, що Порядок грошової компенсації за зруйноване (пошкоджене) житло має ряд суттєвих недоліків? Саме це обговорювали на відкритій дискусії, яку організувала ГО
Наша юристка Ксенія Онищенко розповіла, що фахівці, які проводять оцінювання пошкодженого житла, часто не володіють спеціальними навичками і процедура відбувається «на око». Як результат – відмова у компенсації.
«Комісія при обстеженні повинна керуватися Порядком обстеження житлових приміщень і визначення його придатності для проживання», що не відбувається. Ще одне порушення – розмір компенсації. Зараз він обмежується 300 тисячами грн., а повинен рівнятися на опосередковану вартість житла. Приміром, сума компенсації за житло площею 50 кв.м. має бути 13000х 50 = 650 000 грн. Але ніяк не 300 000. А якщо будинок 100 кВ м, чи 150?. Також порядком не визначена компенсація за житло на непідконтрольній території. Тож, сам порядок є дискримінаційним за територіальним принципом. Якщо пошкоджене житло знаходиться на контрольованій території і особа покинула цей населений пункт, то вона втрачає право на будь-яку допомогу”, – прокоментувала Ксенія.
Під час онлайн зустрічі учасники напрацювали рекомендації щодо вдосконалення законодавства по компенсаціях за зруйноване/пошкоджене житло (майно), які будуть передані до владних установ.