Друзі, ділимося відеозаписом дискусії, яку присвятили розвінчанню найбільш поширених міфів про правозахисників. Адже хибні судження не лише дошкуляють в щоденній роботі, а й крадуть час та відволікають від важливих справ.

Насправді: Ми не можемо замінити приватних адвокатів і надаємо правову допомогу вразливим категоріям населення, які її потребують. Ми не можемо задовольнити всі потреби людини, яка звернулася, з усіх її приватних та життєвих питань.

Насправді: Розповідь про діяльність в рамках проекту – такий самий важливий етап, як і сама юридична послуга. І без цього ми не змогли отримувати грантові кошти, аби надавати якісну безкоштовну правову допомогу.

Пріоритет для нас – відновлення порушених прав. Ми не «баба Яга», яка завжди проти; ми вказуємо на недоліки та розробляємо рекомендації згідно міжнародного гуманітарного права. Близько 30 організацій різного спрямування об’єдналися в
Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ
і є прикладом захисту та відновлення прав на національному рівні.

Насправді: Правозахисник може бути активістом, але далеко не кожен активіст – правозахисник. Ми не надаємо пріоритет одним правам над іншими, проводимо діяльність лише мирними засобами, моніторимо порушення, консультуємо, складаємо скарги та позови, відстоюємо права постраждалих у судах, подаємо законотворчі ініціативи. Не кожному активісту таке під силу.

Насправді: Ми не надаємо послуги за плату і не фінансуємося з податків громадян. Ми надаємо безкоштовні правові послуги в рамках міжнародних грантових проектів та за власні волонтерські кошти.

Спільний тут лише корінь. Ми захищаємо правоохоронців, коли їхні права порушені, а також захищаємо людей, які постраждали від правоохоронців. Іноді – проводимо спільні інформаційні заходи.
Друзі, це лише вершина айсбергу. Міфів багато і для розвінчання знадобилося б кілька ефірів. Напишіть, чи було вам корисно і які теми варто було б іще підняти у наших ефірах?
Захід відбувся у рамках проєкту “Права людини в дії” за підтримки USAID Ukraine.
Дивитися запис ефіру: Дискусія: 5+ міфів про правозахисників