Кожну третю суботу квітня Україна відзначає День довкілля. Це ще один привід замислитись, в якому середовищі ми живемо, чим дихаємо та що п’ємо. Лише кілька фактів про воду:
88% річок, звідки ми беремо воду, мають стан, який екологи оцінюють як «поганий», «дуже поганий» та «катастрофічний». Річний викид забруднених стічних вод у водойми складає понад 7 млрд. м³.
Вздовж берегів річки Дніпро – розташовані 50 промислових центрів, десятки тисяч підприємств, 7 атомних електростанцій. Через це річка перетворюється на гігантський накопичувач бруду, з якого п’ють воду 35 млн. українців.
Щороку з дощовими та талими водами у Дніпро потрапляє близько 500 тисяч тон азотних з’єднань, 40 тис. тон фосфорних, 20 тис. тон калійних, 1 тис. тон заліза, 40 тон нікелю, 2 тонни цинку, 1 тонна міді. Зі стічними промисловими водами – близько 60 тис. тон органічних сполук, 3 тис. тон нафтопродуктів, 10 тис. тон з’єднань азоту.
Майже всюди відсутні очищувальні споруди для ливневих стоків.
Найбільш забрудненою річкою країни екологи вважають Сіверський Донець. А от наша Оріль може незабаром взагалі зникнути. Причина – у будівництві каналу Дніпро-Донбас. Одна з найчистіших річок Європи перетворилась фактично на струмок: рівень води впав майже на 5 метрів.
Щороку у День довкілля усі, хто піклуються про природу – долучаються до всеукраїнської акції із озеленення міст та облаштування територій.
Не забувайте, що стан навколишнього середовища залежить від нас. А також, пропонуємо згадати разом, яка неймовірна краса України, яку потрібно берегти!
https://rian.com.ua/infografika/20180425/1034592770/Ukraine-odna-samyh-griasnyh-Europe.html