ПОДІЛИТИСЯ
Журналіст – не слідчий, не суддя і не «Папа Римський», але іноді журналісти забувають про це і беруть на себе роль тих, хто виносить вироки. Нагнітання, містифікації, перебільшення, натяки, маніпуляції та загравання з аудиторією нерідко використовуються як робочий інструментарій.
І це тільки на перший погляд не має нічого спільного з правами людини. Наслідки непрофесійної журналістики можуть вийти за рамки окремого матеріалу та призвезти до повторної травматизації героїв або небажаних подій у їхньому житті.

Про принципи та професійні стандарти в роботі журналіста ми говорили з майбутніми журналістами, студентами Університету митної справи та фінансів

Також ми розповіли про особливості роботи над правозахисними темами.  Виконавча директорка Правозахисної Групи СІЧ  Ольга Волинська, яка має великий досвід роботи у професійних медіа, розповіла про важливі етапи пошуку тем та героїв, проведення інтерв’ю, написання текстів, а також можливі пастки, які чекають на журналістів-початківців.
Вагому частину лекції ми присвятили тому, як варто проводити інтерв’ю з героями, які пережили травматичний досвід, зокрема, жертвами катувань та жорстокого поводження.
«З одного боку, важливо подати всебічну, об’єктивну, повну та достовірну інформацію, а з іншого – одразу думати, як це відобразиться на житті людини. Адже інформація, озвучена героєм у стресовому стані, може спричинити негативні наслідки у його житті. Особливо, якщо це стосується питань безпеки. Приміром, якщо журналіст бере інтерв’ю у колишніх полонених, варто пам’ятати, що у багатьох з них на окупованих територіях залишаються рідні, які можуть сильно постраждати від необдуманих слів. В такому випадку, я раджу завжди пояснювати герою можливі наслідки та узгоджувати суперечливі моменти у тексті, які можуть нашкодити».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут