Європейський Суд з прав людини прийняв в роботу звернення громадської організації “Правозахисна група “СІЧ” щодо порушення прав колишніх військових та цивільних полонених. Про це сьогодні, 3 вересня, розповів юрист Володимир Плетенко, передає Дніпроград.
Протягом кількох місяців правозахисники громадської організації “Правозахисна група “СІЧ” збирали інформацію про заручників, які незаконно перебували у полоні та стали жертвами злочинів, передбачених статтями Європейської Конвенції з прав людини: заборона катування (стаття 3), заборона рабства та примусової праці (стаття 4), право на свободу та особисту недоторканність (стаття 5) та інших порушень базових прав людини.
“Загалом ми подали сім скарг від колишніх заручників, яких звільнили з полону 27 грудня 2017 року. Це шість військових та одна цивільна особи, які перебували у полоні від декількох місяців до 2,5 років. У зверненні ми надали пояснення, зокрема, де проходив службу військовий, де перебувала та за яких підстав потрапила у полон людина. Також ми зазначили факти фізичного знущання, справжніх тортур, вибивання зубів, морального та психологічного тиску”, – розповів юрист ПГ “СІЧ” Володимир Плетенко.
Правозахисник зазначив, що через Європейський суд із прав людини можна документально підтвердити незаконну військову агресію Росії на території України, адже у свідченнях заручників є інформація про те, що брали у полон українських військових саме спецслужби РФ.
“Аби отримати можливість визнати Росію відповідальною за скоєні злочини у справі військових, ми написали заяву в Слідчий комітет РФ про визнання заручників потерпілими, на що вже Генпрокуратора Росії відповіла відмовою та взагалі відхрестилася від причетності до будь-яких дій на Сході України”, – розповів Плетенко.
Юрист також наголосив, що Європейський Суд з прав людини може розглядати скарги досить довго – до п’яти років і більше. Проте у разі перемоги колишні заручники матимуть змогу отримати грошову компенсацію після відповідного рішення ЄСПЛ, яку зобов’язані виплатити українська та російська сторони, та убезпечити себе від ймовірних порушень прав з боку держави.
Нагадаємо, за 2014-2018 рр. адвокати ГО «Правозахисна Група «СІЧ» підготували більше 100 скарг до Європейського Суду з прав людини щодо порушень прав українських полонених.
Автор: Дарина ТВАРА
Оригінал статті за посиланням: http://dniprograd.org/2018/09/03/espl-priynyav-zvernennya-vid-pravozakhisnoi-grupi-sich-pro-porushennya-prav-kolishnikh-polonenikh_70937