8 липня 2016 р. в Черкаському військовому госпіталі у рамках діяльності Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA при ГО «Правозахисна Група «СІЧ» відбувся показ документального фільму «Металобрухт» українського режисера Дмитра Глухенького.
На зустріч до солдат-строковиків приїхали соціальний працівник Центру психічного здоров’я та травматерапії Форпост HELP Анатолій Скочко та інтегратор Перший дніпропетровський місцевий центр з надання БВПД Виктория Дубовенко, модератор Кіноклубу Наталья Кожина та представники Юридична сотня.
Тематика заходу – «Роздуми про мрії та буденність» – виявилася дуже затребуваною та цікавою саме для обраної аудиторії – ще вчора солдати-строковики влаштовували своє майбутнє життя: отримували освіту, оволодівали професіями, розважалися, будували плани та мріяли, обирали свою долю. Багато хто з них йшов до армії, розуміючи, що це необхідний крок до чогось більшого, що виходить за межі рідного села. Але уяви та очікування на життя, сповнене героїзму, змісту й власної значимості геть відрізняються від реальної дійсності. До того ж рідний дім так далеко, а звичний уклад змінився на рутинне муштрування, заняття з технікою, казармений побут. Та замість розпачу та розчарування ми запропонували дискусію на тему, що може зробити нас щасливими, з чого починається свобода, що таке гідність, яким ми хочемо бачити своє майбутнє і місце в суспільстві, до чого прагнемо, чого це від нас вимагає, за що ми відповідальні.
Розмова виявилася напрочуд змістовною та цікавою. Хлопці розповідали про себе, про те, як інколи важко домогтися більшого в маленьких містах, де не завжди є робота, а от спокуса жаліти себе та опустити руки дуже велика. Вони згадували про людей, що стали для них прикладами, про не поодинокі випадки зруйнованого життя односельців, у яких не залишилося ні мрій, ні цілей, ні прагнення боротися за себе. І розмірковували не стільки про те, що довело Феніка до такого життя, скільки про його дитяче ставлення до світу й відчуття власної гідності, думки про майбутнє країни і те, що робить його щасливим.
Спілкування з соціальним працівником Скочко Анатолієм дозволило молодим людям більш розважливо подивитися на себе й своє сучасне становище, сприйняти та зрозуміти необхідність взаємної підтримки, порозуміння, уважного й дбайливого ставлення до товаришів, бо кожен по різному переживає стресові ситуації, і дуже важливо при цьому не нарубати дрів, не нашкодити ні собі, а ні іншим. І не соромитися просити про допомогу.
Вікторія Дубовенко, в свою чергу, познайомила солдат з механізмом надання безоплатної правової допомоги через запити до Центрів вторинної допомоги та дзвінки на Гарячу лінію, розповіла про основні права та пільги військовослужбовців і членів їх родин, надала корисні поради.
Підсумком зустрічі стало рішення строковиків по поверненню до військової частини ініціювати проведення щомісячних зустрічей у своїх підрозділах з командирами для обговорення нагальних питань та потреб, спілкування з командуванням з метою створення сприятливого клімату в колективі та більшого взаєморозуміння.