ПОДІЛИТИСЯ

Цинізм, який не має логіки й межі…
До приймальні УГСПЛ на базі ГО”ПÔѲה” звернулась громадянка Н по допомогу у вирішенні конфліктного питання з податковими службами. У 2018 році в Україні реалізовувався проект Всесвітньої Продовольчої Програми ООН, в рамках якого особам, що живуть з ВІЛ, видавалися картки на придбання продуктів харчування. Законослухняні та свідомі громадяни, проконсультувавшись з благодійниками, внесли ці надходження до декларацій про доходи, адже вказана допомога не включається до оподатковуваного доходу фізичних осіб. Однак представники фіскальної служби, що вміють дуже добре рахувати чужі гроші, а закони читати не вміють, вирішили інакше. 500-700 гривень з особи комусь здається не великою втратою, але чи то є так для людей, які потребують допомоги від Всесвітньої Продовольчої Програми ООН у вигляді карток на продукти харчування?
Добре, що громадянка Н виявилась обізнаною в своїх правах та звернулась по допомогу для захисту себе та інших осіб, що були включені в Програму! Лист до Покровсько-Добропільського управління Головного управління ДФС у Донецькій області з проханням здійснити відповідну перевірку та вжити заходів на відновлення порушених прав розставив крапки над “І”.
У відповіді, що надійшла до нас, підтверджено незаконність такого оподаткування та поінформовано про вжиття заходів для відновлення прав людей, що постраждали від незаконних дій ДФС.
Читайте закони і не бійтесь відстоювати права, якщо на вашому боці правда. Ми вам завжди у цьому допоможемо.
Детальніше про особливості оподаткування благодійної допомоги:
Відповідно до статті 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) «Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу»:
165.1. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи:
165.1.54. сума (вартість) благодійної допомоги:
а) виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками – фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції в порядку,
визначеному Законом України “Про благодійну діяльність та благодійні організації”, на користь:
учасників бойових дій – військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і беруть (брали) безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції; працівників підприємств, установ, організацій, які залучаються (залучалися) та беруть (брали) безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у
порядку, встановленому законодавством, або на користь членів сімей таких учасників бойових дій, які під час участі в антитерористичній операції, участі в забезпеченні її проведення зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, загинули, померли внаслідок
поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, чи визнані безвісно відсутніми в установленому порядку;
учасників масових акцій громадського протесту в Україні, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я під час участі в цих акціях у період з 21 листопада 2013 року
по 28 лютого 2014 року, а також 2 травня 2014 року в місті Одесі, або на користь членів сімей таких учасників, які загинули чи померли внаслідок отриманих у цей період поранень, контузії чи іншого ушкодження здоров’я або визнані безвісно відсутніми в установленому порядку;
фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція, та/або вимушено покинули місце проживання у
зв’язку з проведенням антитерористичної операції в таких населених пунктах; фізичних осіб, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання у зв’язку з тимчасовою окупацією території України, визначеної Законом України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на
тимчасово окупованій території України”.

БО «Мережа», в рамках реалізації проекту Всесвітньої Продовольчої Програми ООН, надавала благодійну допомогу фізичним особам, визначеним абзацем четвертим –п’ятим
підпункту «а» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 ПКУ, у вигляді карток на придбання продуктів харчування та товарів першої необхідності, які визначені додатком до
Постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 112 («Перелік засобів, товарів (робіт, послуг), сума (вартість) благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не включається до оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб»).
Зазначені у цьому підпункті доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку до 31 грудня (включно) року, наступного за
роком, у якому завершено антитерористичну операцію.
Сума (вартість) зазначеної у цьому підпункті благодійної допомоги, що не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку, визначається згідно з підпунктом 170.7.8 пункту 170.7 статті 170 цього Кодексу.
Якщо із суми (вартості) благодійної допомоги, яка відповідає умовам, визначеним цим підпунктом, було утримано (сплачено) податок податковим агентом або платником податку, то суми такого податку підлягають поверненню платнику податку з бюджету у порядку, встановленому цим Кодексом для повернення сум помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань.

Стаття 170 ПКУ «Особливості нарахування (виплати) та оподаткування окремих видів доходів»
170.7.8. не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога, що надається згідно з підпунктом 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу:
б) у сумі, що сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 500 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, –
на відновлення втраченого майна та на інші потреби за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України, що виникли у платників податку, визначених підпунктом
165.1.54 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу. Якщо загальна сума отриманої благодійної допомоги протягом звітного (податкового) року перевищує зазначений граничний розмір, сума перевищення над таким розміром оподатковується за ставкою, встановленою пунктом
167.1 статті 167 цього Кодексу, і платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням сум благодійної допомоги.
Таким чином, сума благодійної допомоги, що надається фізичним особам згідно з пп. 165.1.54, п.165.1 ст. 165 ПКУ у вигляді карток на придбання продуктів харчування,
відповідно до п.п. «б» п.п. 170.7.8. п. 170.7 ст. 170 ПКУ та Переліку потреб, сума благодійної допомоги для задоволення яких не включається до оподатковуваного доходу платників
податку на доходи фізичних осіб, які визначені додатком до Постанови Кабінету Міністрів України від26.11.2014 р. № 653 не включається до оподатковуваного доходу фізичних осіб.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут