ПОДІЛИТИСЯ

З кінця грудня набув чинності Закон України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Що ж передбачають нові зміни: спростять чи навпаки ускладнять життя пільговиків?

Основною новацією є впровадження системи верифікації, тобто, перевірки державних виплат, а саме – субсидій, пенсій, пільг, соціальних стипендій, виплат переселенцям та ветеранам за рахунок бюджету. Відтепер інформація, яку надає потенційний пільговик буде ретельно перевірятись.

Верифікація буде відбуватися за базі спеціально утвореної інформаційно-аналітичної платформи і складатиметься з трьох етапів. Превентивна верифікація передбачає перевірку на етапі звернення за виплатами, поточна – в процесі призначення допомоги а ретроспективна – на етапі завершення виплат.

Якщо людина надала неправдиві дані, то їй відмовлять у призначенні виплат, якщо ж є певні неточності, то перерахують розмір допомоги. Наприклад, підставою для відміни або перерахунку виплат можуть стати недостовірні відомості про місце проживання, наявність нерухомості, неповна інформація про банківські рахунки, або недостовірні персональні дані. Псевдо пільговика змусять повернути кошти, якщо факт надання недостовірної інформації підтвердиться. Після цього розмір виплат буде перерахований, а якщо людина не має на них права – виплати припинять.

Як перевірятимуть? Для здійснення верифікації будуть використовувати автоматизовані інформаційні системи, реєстри та бази даних. Це можуть бути реєстри, якими володіють банки, центральні та місцеві органи виконавчої влади, фонди соціального та пенсійного страхування або інші установи які належать до сфери управління.

Тож, для громадян, які надають достовірні відомості, нічого по суті не зміниться. Хіба що вони додатково чекатимуть 15 діб, протягом яких буде здійснюватися перевірка. Але для тих осіб, які роками дурили органи соціального захисту і неправомірно отримували виплати, Закон нічого доброго не принесе і змусить повернути гроші. Якщо ж помилка сталася з вини органів соціального захисту, то Закон гарантує повну виплату коштів та поновлення виплат.

#виплати #пільги #соціальна_допомога #переселенці #постраждалі_від_війни #USAID #Дніпро #СІЧ

Віктор Філатов, аналітик ГО “Правозахисна група “СІЧ”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут