ПОДІЛИТИСЯ

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної приймальнею УГСПЛ у м. Дніпро на базі ГО “ПГ “СІЧ”, у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для Путіна» про ймовірно скоєні воєнні злочини російськими окупантами у Дніпрі та Дніпропетровській області за 90 діб повномасштабної російсько-української війни.

Було задокументовано та внесено до бази даних 151 епізод за період з 24 лютого – 24 травня 2022 року.

Інформація в публікації є приблизною, спирається на зібрані нами дані та потребує уточнення.

Детальний опис подій за період 24 лютого – 24 травня 2022 року та посилання на першоджерела містяться у щоденних хроніках за цей період.

  1. Інформація про жертви серед цивільного населення

За досліджуваний період у Дніпропетровській області нами було зафіксовано загалом 28 епізодів, пов’язаних із людськими втратами чи порушенням прав серед цивільного населення.

 

Дніпропетровська область:

Тип втрати чи порушення прав Постраждалих Задокументовано епізодів
Загибель людини 15 11
Поранення людини 34 17
Усього 49 28

 

1.1. Інформація про загиблих та поранених серед цивільного населення

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період загалом в Дніпропетровській області (включно з Дніпром) внаслідок артобстрілів та бойових дій загинуло щонайменше 15 осіб та було поранено щонайменше 34 людини.

 

  1. Інформація про житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури, що зазнали пошкоджень в результаті бойових дій

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, в Дніпропетровській області (включно з Дніпром) за досліджуваний період внаслідок артобстрілів та бойових дій було пошкоджено щонайменше 248 об’єктів цивільної інфраструктури, серед яких:

Вид об’єктів Кількість
Будівлі житлово-побутового призначення 106
Будівлі освітньо-виховних закладів 8
Будівлі культового призначення 1
Об’єкти підприємницької діяльності та комерційно-виробничого призначення 25
Об’єкти транспортної інфраструктури 42
Об’єкти інфраструктури життєзабезпечення 20
Історичні пам’ятники 3
Господарчі угіддя, ліси 22
Мости 1
Автомобілі, транспортні засоби 19
Гуманітарний коридор 1
Об’єкт невідомий 2
Загалом об’єктів 248

За задокументованими даними, серед об’єктів: авто цивільних осіб, спецтранспорт, техніка, житлові будинки, церкви,  дитячі садочки, школи, лінії газо та електропостачання, сонячні електростанції, ділянки водопроводу, магазини, заводи, склади, птахофабрика та свинокомплекс, млин та взуттєва фабрика, мости, залізнична інфраструктура, приміщення аеропортів, нафтобази.

 

  1. Інформація про типи подій, які були задокументовані за досліджуваний період

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період в Дніпропетровській області (включно з Дніпром) мали місце щонайменше наступні події:

Подія Епізодів
Артилерійський обстріл (бомбардування) 144
Вибуховий пристрій 7
Напад на склад гуманітарної допомоги, гуманітарний конвой, гуманітарну місію чи коридор 3

 

  1. Інформація про задокументовані факти, які можна попередньо кваліфікувати як міжнародні злочини, ймовірно вчинені російськими окупантами

За зібраною нами інформацією, протягом досліджуваного періоду в Дніпропетровській області (включно з Дніпром) нами були задокументовані наступні факти, які можна попередньо кваліфікувати як міжнародні злочини, ймовірно вчинені російськими окупантами:

Попередня кваліфікація події Кількість
РС 8 (2) (b) (ix). Пошкодження чи знищення історичних пам’яток, лікарень, релігійних споруд, закладах освіти, науки, мистецтва 6
РС 8 (2) (b) (v) Обстріл населеного пункту без наслідків 22
РС 8 (2) (b) (ii). Напад на цивільний об’єкт 38
РС 8 (2) (b) (iv) Знищення або пошкодження майна 94
РС 7 (1) (а) чи 8 (2) (а) (i) Умисне вбивство цивільної людини зі стрілецької зброї, чи іншим способом 1
РС 8 (2) (b) (iii) Напад на склад гуманітарної допомоги, гуманітарний конвой, гуманітарну місію чи коридор 3
РС 8 (2) (b) (iv) Загибель людини внаслідок обстрілу 11
РС 8 (2) (b) (iv) Поранення внаслідок обстрілу 16
РС 8 (2) (b) (xx) Застосування зброї, яка призводить до надмірних пошкоджень або невибіркових страждань людей, чи веде до невибіркових руйнувань, чи заборонена міжнародними угодами 36

Ці дані потребують уточнення. Назва категорії в стовпчику «Попередня кваліфікація події» ні в якому разі не є точним описом певного міжнародного злочину за Римським статутом Міжнародного кримінального суду, а надається виключно з інформаційною метою. Остаточну кваліфікацію події уповноважений надавати виключно суд.

Висновки

Аналіз зібраної інформації дає підстави стверджувати, що мали місце невибіркові удари по цивільних об’єктах, що, безумовно, є порушенням міжнародного гуманітарного права і вважаються військовими злочинами, так як вчинені навмисно. Вибухова зброя з широкомасштабним впливом — це зброя, яка має великий радіус ураження, вона за своєю природою неточна або доставляє кілька боєприпасів одночасно. До такої зброї належить некерована і неспостережена артилерія великого калібру. Під довгостроковими наслідками слід розуміти окрім пошкодження цивільних будівель та критичної інфраструктури так і наявні чисельні снаряди, що не розірвалися, і які можуть здетонувати в будь – який момент, внаслідок яких поранення отримують цивільні громадяни.

Ми вважаємо, що такі діяння можна попередньо кваліфікувати як злочини проти людяності за статтею 7 параграф (1) пункти (а), (d), (е), (f), (i) та як воєнні злочини за статтею 8 параграф (2) пункт (a) підпункти (i), (іі), (ііі), (iv), (v), (vii), (viii), пункт (b) підпункти (ii), (iii), (iv), (v), (viii), (ix), (xx), (xxii), (xxiii), (xxv).

Збір інформації триває. Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

Публікація була підготовлена ГО «Правозахисна Група «СІЧ» у межах реалізації глобальної ініціативи “Трибунал для Путіна”.

 #трибунал_для_путіна

#ЗбройнийКонфлікт

#ПраваЛюдини

#війна

#воєннізлочини

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут