Додому Про нас Історія та місія

Історія та місія

Хто ми

ГО «Правозахисна група «СІЧ» – українська неурядова правозахисна організація, зареєстрована 24 липня 2014 року. Наша діяльність спрямована на захист та дотримання прав постраждалих від збройного конфлікту на Сході України, а також охоплює найбільш незахищені та вразливі категорії громадян.

Наша історія

ГО «Правозахисна група «СІЧ» є правонаступницею громадської ініціативи 4REVA – об’єднання небайдужих активістів навколо захисту прав незаконно затриманих у справі «дніпропетровських терористів» у 2012 році. У 2014-му ми почали захищати права побитих та затриманих дніпропетровських євромайданівців. З липня 2014-го на базі ГО «ПГ «СІЧ» відкрита Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини у м. Дніпро, а з 10 лютого 2016 року – ми стали повноправним членом УГСПЛ.  З лютого 2016 – при «СІЧі» працює Центр стратегічних справ, в рамках якого наші юристи захищають інтереси клієнтів у національних та європейських судах. З січня 2017 року – ми співзасновники та члени Коаліції «Проти катувань». З березня 2018-го запрацював відокремлений підрозділ нашої організації у м. Краматорськ.

Наша місія

Сприяння утворенню такої моделі взаємовідносин між суспільством та державою, за якої кожному громадянину України буде гарантовано дотримання його законних прав та свобод, повагу до життя, честі та гідності. Наш орієнтир – всебічна співпраця з найбільш активними учасниками правозахисного руху в Україні та світі заради побудови гуманного суспільства.

Наша діяльність

  • комплексна юридична допомога усім постраждалим від збройного конфлікту на Сході України, зокрема, учасникам АТО та членам їхніх родин, ВПО, членам родин загиблих та зниклих безвісті, колишнім заручникам, жертвам тортур, представникам волонтерського руху, цивільному населенню зони конфлікту;
  • юридична допомога громадянам, що знаходяться під вартою та в місцях позбавлення волі;
  • надання юридичних консультацій та правова допомога соціально незахищеним верствам населення, представникам кризових груп та груп ризику;
  • представництво інтересів підопічних в національних та міжнародних судах;
  • написання та адвокація нормотворчих актів в інтересах категорії постраждалих від конфлікту на Сході України;
  • підвищення правової обізнаності населення, навчання стандартам роботи з цільовою групою;
  • підвищення організаційної спроможності молодих НУО, об’єднань ВПО, ветеранських організацій;
  • моніторинг ефективності програм органів місцевого самоврядування та їхньої доступності для громадян, у т. ч. представникам уразливих груп населення; моніторинг судових процесів та рішень, моніторинг установ відбування покарання.