ПОДІЛИТИСЯ

12-13 грудня у Варшаві відбулася експертна зустріч, присвячена проблемі тортур у країнах, що знаходяться в регіонах мандата ОБСЄ. Від ГО “Правозахисна група «СІЧ» участь в обговоренні взяла правозахисниця Марина Киптилая.

Протягом двох днів експерти дискутували щодо стратегії протидії катуванням, шукали методи боротьби з толерацією тортур з боку суспільства; вивчали негативний та позитивний досвід різних країн. Так, наприклад, в Сербії посадова особа нестиме адміністративне покарання, якщо не повідомить про випадки тортур, які їй відомі. А у Туреччині – непоодинокі випадки, коли до людей, які постраждали від тортур з боку поліції, відкривають кримінальне провадження за «чинення опору» представникам правоохоронних органів.

Також експерти констатували, що у багатьох країнах, супроти вимогам міжнародного законодавства, нема чіткого визначення поняття тортур. Це не дозволяє державам проводити ефективне розслідування таких злочинів. Винним, зазвичай, інкримінують звинувачення у «перевищенні влади», замість реального кримінального покарання за застосування тортур.

В результаті обговорення, експертне середовище розробило пакет рекомендацій щодо проведення необхідних заходів на національному рівні, що має сприяти зменшенню кількості випадків тортур з боку працівників правоохоронних органів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут